1. K

18. dubna 2013 v 15:54 | Ewiline
Tak tady máte první dávku...
Vymítače buď stihnu taky ještě dneska - nebo bude holt dlouhá kapi zítra... :(:
Smolník

V anglickém folklóru je Smolník něco jako domácí skřítek, který má na svědomí všechny věci co se v domě ztratí. Někdy i kažení potravin. Jsou plní zlomyslnosti a lsti - rozhodně není lehké je oblafnout.
Někdo začal věřit, že když se Smolník pojmenuje začíná být nekontrolovatelný a ničivý. (Říká se mu smolník a to je přece jméno, ne?:)
V noci můžou z lidí strhávat prostěradla a kreslit jim po obličeji pastelkami.Púka

Je nejobávanější irské strašidlo. Vychází každý veřer a provádí lidem zlomyslnosti. Dokáže na sebe vzít celou řadu dalších forem od malého pokřiveného skřeta po orla s obrovskými křídly. Nejraději má ovšem podobu hubeného tmavého koně se sírově žlutýma očima a hustou dlouhou hřívou. V téhle podobě se prohání po krajinách - ničí ploty, ohrady, vrata, rozhání dobytek... Pouhý pohled na něj způsobí, že slepice přestanou snášet a krávy dojit mléko.
Púka umí mluvit a napodobovat hlasy a využívá toho, aby vylákal lidi na osamělá místa, kde je pak děsí k smrti. Navíc je nesmírně mstivý.


Horla

Mocný poddruh džina. Lidské oči vidí horly jako stínové přízraky, které vyvolávají šílenství a choroby, pro ostatní džiny však vyzařují velmi nezdravou aurru, která spaluje jejich esenci.


Homunkulus

Drobné stvoření lidských rysů vyrobené pomocí magie a často vězněné v lahvi mágského kabinetu kuriozit. Někteří mají věštecké schopnosti, ačkoli je důležité dělat vždycky pravý opak toho, co doporučují, protože jsou od přirozenosti zlomyslní a snaží se svým stvořitelům uškodit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nepricetna mili nepricetna mili | Web | 18. dubna 2013 v 17:09 | Reagovat

Opovaz se!! Vis co jsem ti rikala o vd??

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 18. dubna 2013 v 18:36 | Reagovat

Púka? O tom jsem četla v jedný knížce. Jmenovalo se to Nový policista. Zajímavé. Tahle stvůrocyklopedie by se mi mohla v budoucnu hodit.
Ten komentář, který si poslala dvakrát, jeden z nich jsem smázla, takže ok. ;)
Duplicitní komentář? To slyším prvně. :D
A s tou povídkou... No, jelikož jsem úplně závislá na hře Spore, chci dočíst jednu knížku, a pátek mám nabytej, tak by to mohlo být už dneska. Možná... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama