9.kapitola - Sen?! 1/2

18. dubna 2013 v 19:21 | Ewiline |  Podezření
Tk ať tě mám z krku Mili!! :D
- u Script mám článek!! :D
Zítra se pokusím o mojí druhou největší kapitolu... ( první je kapi u Divošky:)
Tk příjemné čtení - a DĚKUJU ZA ODPOVĚDI!! :D
P.S. Mili neptej se - Vymítač zítra bude trochu dýl... možná nějak touhle dobou!!
Asi si začnu myslet, že doufat znamená to samý jako myslet. Možná je to trochu k nepochopení… No… Takže v noci jsem zase měla podivný sen…A ne, tentokrát se mi nic nestalo - žádné krouhání, žádná krev.

Zase jsem byla na tom místě v mlze. Vystouplé pískovitě šedé kořeny, mezi nimi střepy zrcadel potříštěné krví. Žádný pěkný pohled… ale proto, že jsem toto místo navštívila asi už po třetí…Vycítila jsem v něm jakési… kouzlo.

Nevím, jak to vysvětlit vám, a už vůbec nevím, jak to vysvětlit sobě.

Stála jsem tam…

Rozhlížela se a po očku sledovala oblaka páry, co mi vycházela z úst.

" No bezva." zamumlala jsem si pro sebe. Tentokrát jsem si připadala až moc vzhůru. Za chvilku se tu zase někdo nebo něco objeví a začne mě to žrát.

Nic.

Ticho.

Ticho narušované mým tepem, dechem…Vlastně tu bylo ještě něco…

Dala jsem se do kroku. Tam, kde jsem zahlédla tu siluetu.

" Haló?" zavolala jsem, ale postava se otočila a zmizela. "Je zábavný, jak se všichni v hororu ptají "Haló? Je tu někdo?" jako by čekali, že jim vrah odpoví… "Ano jsem v kuchyni… Dáš si sendvič?" Ozvalo se mi v hlavě. Zděšeně jsem se zastavila… a rozhlédla.

Někdo stál za mnou… Šeptal mi do ucha… " Jak dlouho to ještě hodláš snášet?! S námi budeš víc…" a zase zmizel… Popravdě jsem se opravdu už chtěla probudit. Rozeběhla jsem se k smrti vyděšená, někam do stále houstnoucí mlhy. Zakopla jsem o zvlášť vystouplý kořen a málem bych se svalila na zem, jenže mě něco chytilo.

Vzhlédla jsem a pohlédla do očí opravdové stvůře. Obličej vypadal jako z bláta, uši to nemělo, místo nosu normální kůži jako na čele, oči černé a lačné, a asi nejdominantnější na tom všem byla ohromná roztažená pusa se zuby vyrovnanými do řad jako sedadla v divadle.

Zaječela jsem tak nahlas, že by se to mohlo rovnat školnímu zvonku ale s tím to ani nehlo. Na oplátku na mě zařval taky. Síra… Ach můj bože, to je hnus!!

Vypadalo to, že mě chce kousnout do obličeje… Když byl jen kousek ode mě - nebo spíš od mého nosu - začalo mi v mozku šrotovat závratnou rychlostí…

Najednou jsem cítila, jak blednu… doslova… v těch střepech mezi kořeny jsem se viděla dokonale. Vypadala jsem jako Silver Surfer… tou stříbřitou barvou samozřejmě. Oči mi svítily jasně modře stejně jako pentagram na čele a vlnovky co se z něj táhly po mých pažích, břiše, zádech i nohou, krku… Vlasy mi taky zmodraly. Vypadala jsem jako tvořená z šedivé vody… měla jsem na sobě jednoduché šaty co se táhly až na zem a byly stejné barvy jako moje tělo. Všimla jsem si, že se vznáším…

Obličej se mi zkřivila do radostné grimasy, když jsem viděla ohromeně roztaženou tlamu té stvůry. Soustředěně jsem mávla rukou a vzduch se začal čechrat, až začalo opravdu silně foukat - všechen písek se střepy a kousky kořenů na tu nestvůru…Začala jsem rukama točit do kolečka jako bych něco tvarovala a z toho chaosu se začal tvořit vír… tornádo…

Tohle všechno jsem udělala úplně podvědomě…Přestala jsem tvarovat ten kotouč a nechala ho, ať si dělá, co chce. Stvůra se dala na útěk…

Lehce jsem dopadla na zem. Cítila jsem, jak ze mě doslova slízá ta stříbrná barva… Podívala jsem se na své ruce… Vlnovky vybledly, a když jsem se jich dotkla, bylo to jako mít na kůži přilepeného něco tvrdého… jako temně modré a pevné sklo…


*

Prudce jsem se posadila… Ježíš, vždyť zaspím!

Seběhla jsem schody, bleskově se nasnídala, oblékla se do kraťasů a černého tílka, pozdravila tátu a vyběhla ven. Docela rychle…Slíbila jsem Luri že půjdeme společně pěšky do školy.

Šourala jsem botama po štěrku a kopala do větších kamínků.

Prošla jsem okolo Potravin a zamířila za Luri… která už celkem nasupeně vyhlížela ze svého sedátka na jejich brance.

" Kde seš tak dlouho??" zaeptala se mě a seskočila.

" Taky tě ráda vidím!" odpověděla jsem jí a daly jsem se opět do kroku. "Jak to dopadlo včera s Colinem??"

" Nebyl tam, když sem přišla, ale kluci řekli, že to stoprocentně nemyslel vážně, a že mu to prej řekla nějaká holka, se kterou sedí na chemii…"

" Aha," trochu jsem zpomalila "Pořád si nemyslíš, že žárlí?"

" Pořád ne a nebudu!" odvětila "A na tohle téma odmítám dělat komenty!!"

" Javór!" křikla jsem na ní.

" Břízááá." křikla ona na mě.

" Topol!"

"Borovice!"

"Modřín!"

"Vrba!"

"LÍPA!!"

" TIS!!"

" Necháme toho…" začala jsem.

"… protože už nic nevíš, co??" pošklebovala se mi.

" Nene!! Vim ale dochází mi dech!"

"Tak určitě!" zasmála se a popoběhla, abych s ní nezačala hrát bokovej pink ponk o zeď obchodu, okolo kterýho jsme právě šly.

" No jo no!" uchichtla jsem se… zbytek cesty - zhruba 100 m - jsme šly mlčky a přihlouple se usmívaly. Motorky našich šílenců už stály na svém místě, spolu s obdivovateli.

Když jsem vešla na práh jámy lvové a rozloučila se s Luri, napadlo mě…

Co, že se mi to vlastně dneska zdálo??
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nenasytna mili XD nenasytna mili XD | Web | 18. dubna 2013 v 19:23 | Reagovat

Ja chci dalsi!!
Btw super :-)

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 18. dubna 2013 v 19:54 | Reagovat

Ten sen byl hustej. Zajímalo by mě, co to asi znamená. Že by byla něco jako Avatar z: Avatar, Legenda o Aangovi. :DD
Máš u mě na blogu svou slíbenou povídku. Je extrémně dlouhá a extrémně akční. :)

3 Scriptie*13* Scriptie*13* | 19. dubna 2013 v 19:41 | Reagovat

Ok, pokusím se. A mají být spolu? Jako, až by si něčím složitým prošli. Nebo má jeden z nich zemřít? Nebo že by všichni?
:D

4 Clarush* Clarush* | Web | 19. dubna 2013 v 20:30 | Reagovat

Moc pěkný :) Pokračování :D

5 Ilía Ilía | Web | 29. června 2013 v 9:56 | Reagovat

S tou modrou barvou mi trochu připadala jako z Posledního vládce větru. Překvapilo mě, že si nesáhla na svou kůži...možná by byla tvrdá jako v tom snu....ale asi nemá smysl ztrácet čas nad bádáním nad jejími duševními pochody :-D
Pěkně zvládnutá kapitola...ten sen byl super :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama