12.kapitola 2/2

10. května 2013 v 19:53 | Ewiline |  Podezření
Tk tady je druhá část... Užijte si ji!! :D
P.S. Prosím o hlasy v anketě!! :D


Ležela a posteli a podpírala si bradu. Nohama máchala ze strany na stranu a rozhazovala polštáře. Před sebou měla nějakou knížku, aby to vypadalo, že si čte. Máma ji totiž chtěla naverbovat na utírání nádobí.

Hlava jí klesla do peřin. Chvíli se snažila zadržet dech a vydržet to ale nakonec zase zvedla hlavu. Odpoledne bylo upršené, takže vlastně ani nikam nešla. Ani se jí nechtělo.

Nudila se, jak nejvíc to je jen možné. Taky přemýšlela... Už jí přestává bavit to, že se s Colinem nebaví. Ale přes pýchu mu to prostě nedokáže říct! Navíc, on si začal!! Proč by to zase měla být ona, kdo se usmiřuje?!

Zaúpěla a obrátila se na záda. Protřela si oči a vzdychla. To je jedno, ne?? Je to přece kamarád… Určitě jí neuhodil schválně, věděla to.

Znovu si povzdechla a překulila se zpátky na břicho.

Z vedlejšího pokoje se ozval smích. Naštvaně se zvedla a vyšla na chodbu. Dveře Nathanova pokoje byly přivřené… Viděla je, jak sedí různě rozvalení po pokoji. Vlastně viděla jen Colina a Lukasovu hlavu. Colin byl rozvalená na Nathanově posteli a visel hlavou dolů. Lukas seděl na židli u stolu. Asi byl nějak divně nahnutej, protože mu viděla jen kousek hlavy.

Zavrtěla hlavou a šla po schodech dolů do přízemí.

" Sluníčko udělej to nádobí, jo??" zavolala na ní mamka z obýváku. Žehlila prádlo a přitom se koukala na televizi.

Luri něco zabručela a šla do kuchyně. Koukla se, kolik toho je v myčce.

" No tak to ne!" zavrtěla hlavou a odvrátila se. Myčka byla plná skoro k prasknutí. Došla k lednici a nalila si džus.

Najednou uslyšela nějaký šramot… naklonila hlavu a zaposlouchala se. Pusu měla nafouknutou, jak nepolkla džus. Takové jemné zaštrachání, ale bylo docela obtížné něco rozeznat vzhledem k tomu, že ještě pořád pršelo.

Vlastně už nepršelo… Luri otevřela okno nad linkou a nadechla se nádherného čistého vzduchu. Rozhlédla se po hodně zamračené a zatažené krajině. Vlastně se spíš koukala na vedlejší dům za zahradou… Ale stejně - trochu dál - viděla stromy a mlhu.

Zavřela okno. Povzdechla si a zatáhla krátkou záclonu. Dopila džus a sklenici dala do dřezu. Pomalu se vykradla z kuchyně, oči upřené na maminčina záda, kdyby se náhodou otočila.

" Luri pojď sem rychle!!" křikla nahlas až sebou Luriel cukla.

" Copak??" zamířila do obýváku. Paní Kristolová stála za žehlicím prknem a vytřeštěně sledovala televizní zprávy. Luri protočila oči. Zase nějakej pedofil a ona mě chce už zase zastrašit!! pomyslela si otráveně. Jenže jí na televizi přece jen něco upoutalo.

Všude červenobílé pásky a pár pytlů co vypadala hodně podezřele… Mamka zesílila zvuk, když se objevila světlovlasá reportérka v úhledném zeleném kostýmku s mikrofonem u pusy a deskami v levé ruce.

" …jak už nám řekl vedoucí policie. Ve Staré čtvrti městečka Wildses se dnes, přibližně před hodinou, objevila mrtvola ženy kolem jednadvaceti let. Všimli si jí náhodní kolemjdoucí… konkrétně cyklisté. Policisté právě čekají na příjezd patologa a následný výsledek pitvy, který snad umožní policistům určit způsob úmrtí," popošla blíž ke starému stromu, který za ní ani nebyl vidět celý. Místo okolo něj bylo ohraničeno páskou a několik lidí tam něco provádělo na zemi s kufříky a zkumavkami. " Támhle můžete vidět místo kde byla mrtvá žena nalezena. Její tělo leželo v nepřirozené poloze. Na těle měla značné "krvavé puchýře" a popáleniny. Právě to, je policii nejvíce divné," odmlčela se. Luri se opřela o rám dveří a vytřeštěně zírala na televizi " Na místě nálezu nebyly nalezeny žádné stopy po rozdělání ohně a s tělem se podle policie nehýbalo…" podívala se do desek a potom rychle zvedla hlavu " Každopádně zůstaneme s vámi a budeme pro vás sledovat další podrobnosti ohledně případu… Loučí se s vámi Sylvie Franková."

Přes televizi přeskočili barevné titulky a kamera byla zase zpátky ve studiu.

" Doufám, mladá dámo, že nebudeš nikde chodit sama!" vypálila hned paní Kristolová " Řeknu to Nathanovi - on na tebe dá pozor…"

"Cože?!"

"Slyšelas dobře… Di se učit!" trhla hlavou ke schodům a vzala si další kousek prádla na žehlení. Luri se otráveně zvedla, ale byla ráda, že už nemusí poslouchat ty hrůzy. Pokaždé se strašně bojí, že se jí o tom bude zdát.

Vyletěla schody a zalezla zpátky do pokoje. Lehla si do polštářů, přičemž polovinu vyházela, aby jí netlačili do zad.

Bože… Nesnáším případy, které nevyřeší!!

I když teoreticky vzato tenhle případ prej vyřeší po pitvě.

V hlavě jí běhaly všechny možné myšlenky a závěry případu. Všechny většinou naprosto nesrozumitelné. Vždyť našli ženskou spálenou všude možně - že to vypadalo jako třiceti centimetrové puchýře a okolo nich krev - a s tělem se nehýbalo, žádné stopy po požáru nebo ohni.

Povzdechla si. Ona se toho děsí a Ewil v tom vidí… Vlastně neví, co v tom vidí, jen jí to fascinuje. Převalila se na bok a podepřela si hlavu rukou. Přitom jí padl pohled na její ruku.

" Sakra!" pomalu vstala. Na ruce měla černý šrám. Nejspíš z okna.

Šla do koupelny a začala místo drhnout mýdlem.

Zaposlouchala se. Kromě vody a svého dechu slyšela…

Překvapivě nic.

Zavřela kohoutek a utřela si ruku. Vyšla na chodbu a popošla k Nathanovým dveřím. Byly stejně zavřené, jako je nechala, když kluky kontrolovala.

Jenom že teď tam nikoho neviděla.

Pomalu otevřela dveře.

V pokoji to vypadalo skoro jako v nějakém hororu. Připadalo jí, že se židle u stolu s počítačem ještě točí. Záclona u okna se silně vzdouvala poryvy větru.

Luri si povzdechla. " No tak se zase někam vytratili."


***


Nemohla dlouho usnout.

V očích jí tančila světýlka, jak se koukala do lampičky u pracovního stolu, když dělala úkoly. Neklidně sebou házela. Parkrát dokonce málem spadla.

Když se jí podařilo trochu podřímnout, zdál se jí takový divný sen. Takový co zapomenete hned, jakmile spadnete ze skály nebo tak něco. Chvíli se jí zdálo, že je na louce. Poslední co uviděla, byla zvláštní fialová kytka, o kterou se bodla. Škubla sebou a vzbudila se. Samozřejmě nevěděla nic kromě posledního záběru.

Posadila se a zívla. Kdoví, jestli už se Nate vrátil??

Usmála se sama nad sebou - To mi záleží na bratrovi??

Zvedla se a napochodovala si to k jeho pokoji, když do ní někdo vrazil. Překvapeně zamrkala. Hleděla do Colinových blankytně modrých očí.

Málem sebou sekla, protože šli evidentně oba stejně rychle. Hodně rychle.

" V pohodě??" vyhrkl Colin starostlivě.

" Jo," ošila se " Co tady děláš takhle pozdě?!"

" Já… no…"

" Byl si pro sešity!" ozval se Nate s hlasitým zívnutím. Luri si Colina změřila podezíravým pohledem. " A kde je teda má??"

" Pod bundou," pronesl dotčeně " A nejsi žádná policie, abys mě kontrolovala."

" To možná nejsem, ale ty zase nejsi můj táta, aby sis taky mohl chodit, jak se ti zlíbí, vrážet do mě, jak se ti zlíbí a navážet se do mě, jak se ti zlíbí!!"

" Tak dobře!! Sakra já se do tebe nenavážim!!"

" A co to teda je?!" mávla mu rukou před nosem a potom je obě dala v bok. Až teď si uvědomila jaká je na chodbě zima. Měla na sobě jen krátkou noční košilku.

" Tak aby bylo jas-"

" Žádný jasno nebude." pronesl Nathan, co se ležérně opíral o rám dveří od svého pokoje. Colin se na něj otočil a očividně chtěl začít okamžitě protestovat, ale Nathan ho zarazil pouhým pohledem. Vypadá vážně, vážně… pomyslela si Luri. Vždyť má u něj autoritu jako Heltz.

" Běž domů, kámo," plácl ho přes záda " Ráno si pokecáme."

Colin kývl a prostě bez ohlédnutí zmizel.

" Kde ste byli??" otočila se hned na něj.

" Kde by sme měli bejt?"

" Právě sem se na to ptala!"

" Klid ano??" otočil se a zašel zpátky do svého pokoje. Luri se okamžitě vydala za ním.

" Koukala jsem se sem a nikdo tu do teď nebo tak nějak nebyl!!"

" Máme určitý limit na vycházky?" pronesl. Jak to že se drží tak… tak… u ledu??

" Ne, ale -"

" Pak není o čem diskutovat ségra." otočil se k ní " Běž spát, máš pod očima kruhy jako měsíčky mandarinek."

Luri si povzdechla… Přistoupila k němu a objala ho. Vtiskla mu pusu na tvář a popřála mu dobrou noc.

Únava na ni dolehla jako těžký balvan a táhla ji ke dnu. Poslední co viděla před tím, než zavřela oči ve své posteli, byl velký a jasný měsíc…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 savannah savannah | Web | 10. května 2013 v 20:03 | Reagovat

Ja již jsem řekla ty víš, co za to chci :P

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 10. května 2013 v 20:53 | Reagovat

Nejvíc potrápit? Já ti nevím... Asi spíš Lukase, najít mu nějakou hezkou dobrou holčinu. Ale jinak taky vcelku všechny. No, asi budu hlasovat pro Lukase. :D
A... konečně další část. Nemohla jsem se dočkat. Ta reportáž je zvláštní, rozhodně neobvyklá. Že by...? Ale raději budu zticha. A i ten vztah mezi Luri a Colinem se nezlepšuje. XP Ještě ke všemu ty jejich tajné výlety... :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama