19.kapitola 2/2

24. července 2013 v 22:22 | Ewiline |  Podezření
Začíná se nám to tady přiostřovat :D Poslední dobou mi příde psaní VP trochu mdlé... Napiště mi do komentů názory prosím :):

Otočila jsem hlavu na Luri ale ta se o něčem bavila s Nicolasem. Povzdechla jsem si a vymotala se z Danova sevření právě v čas. Lukas šel za Luri aby jí pozdravil, takže ostatní nebudou daleko. Další koho jsem uviděla, byl Colin, který si nepřítomně stoupnul kousek napravo od Dana, před kterým jsem stála já. Asi si mě nevšimnul.
Fronta se posunula dopředu.
Přemýšlela jsem, že řeknu Danovi, že jdu za Colinem. Tak jsem otevřela pusu, ale hned jsem jí jako kapr zaklapla a prostě šla za ním.
" Ahoj Coline," stoupla jsem si vedle něj a opatrně do něj strčila.
" Nazdar Ewil," podíval se na mě jako by mě ještě nikdy v životě neviděl.
" S kým tady seš??" připadal mi nějakým způsobem úplně cizí. Skoro jsem se ho bála zeptat.
" Já?? Sám… se sebou," usmál se na mě.
Měl na sobě černé sako, zpod kterého vykukovala černá košile, a jeho vlasy byly celkem slušně učesané. Oproti jiným dnům.
Fronta se posunula dopředu.
" Tak to máš dobrý," zamumlala jsem.
" S kym seš tady ty??" otočil se na mě a já k němu vzhlédla. Na chvilku jsem stočila pohled k Danovým zádům a potom zase zpátky ke Colinovi.
" S Danielem," zamumlala jsem znovu.
Odfrknul si a nejspíš se chystal mi udělat kázání, když se Dan otočil a popošel ke mně. Propletl si se mnou prsty a zadíval se na Colina.
" Máš snad nějaký," odmlčel se" Problém?"
" Nevím, jestli se tomu dá říkat," zúžil oči " Problém."
Po zádech mi přeběhl mráz, ale to se fronta zase o něco posunula a my byli nuceni změnit pozici. Colin mi přišel nesmírně naštvaný a podivně napnutý… jako by to zadržoval v sobě. Jistě… Tihle dva je vytáčí. Ale proč vlastně??
" Tak se buď rozhodni, nebo to nech plavat," prohlásil Daniel a popotáhl mě za ruku blíž, protože se fronta zase posunula.
" Nemám potřebu se rozhodovat Areme," ledově si odfrkl a přistoupil k němu blíž. Měřili se pohledy a ani nedutali. Kdybych zavřela oči ani bych nepoznala, že tu jsou.
" Budeš jí mít," zazubil se Dan " To ti garantuju."
" Tvoje garantování si- "
" Coline," Jen jeden hlas. Jen jedno slovo a mě se málem podlomila kolena. Za Colem se vynořil Nathan v bílé košili s nepořádně uvázanou zelenou kravatu a černých kalhotách s naleštěnýma botama. Ještě nikdy jsem ho v tomhle neviděla a tak jsem nestačila žasnout.
On si mě ale vůbec nevšímal… jestli ano… Prostě se díval jen na Daniela a působil zvláštně uklidňujícím dojmem. Opřel se o Colina a přihnul si z plechovky Coca-Coly. Rukáv se mu tím trošku vyhrnul a já spatřila jizvu. Jen kousek ale to mi stačilo k tomu, abych se zamračila. Že by zase vyměňoval chladič nebo něco podobného??
" Stojí ti ten blbec za to??" zeptal se Nate Colina, a ukázal na Dana rukou s plechovkou.
" Máš pravdu… Nestojí," zakřenil se na Dana Colin a odvrátil se.
Byla jsem trochu ochromená z toho, že mě Nate ani nepozdravil, ale nehodlala jsem se mu vnucovat ani hrát uraženou. Jsem tady s Danielem, protože mě nepozval nikdo jiný. A navíc on není tak špatný - nechápu, co na něm pořád mají.
Už jsme byli u vchodu. Daniel nahlásil jméno jedné učitelce a potom jsme vstoupili do prostoru, téměř jako poslední.
Ředitel popřál všem hezký večer přes mikrofon na provizorním podiu a nařídil ztlumit ostré žárovky, takže se všude rozlilo temně modré světlo. Držela jsem se u Dana. Sedli jsme si spolu s Luri a Nicolasem ke stolu pro čtyři vedle rohu. Do rohu se posadili kluci s obzvlášť otrávenými výrazy. Ani jeden z nich si očividně nesehnal doprovod.
"Měl bych s tebou tančit častěji…" Tohle mi řekl Nathan v baru.
Smutně jsem se usmála. Nevypadá to na to, že by si se mnou zatančil ještě jednou. Dneska.
Odvrátila jsem od nich pohled a zadívala se na stůl před sebe. Daniel mi přinesl punč a sám si nalil pivo. Ne že bych to pila.
Připadala jsem si znuděně…
" Proč se tváříš tak divně??" zeptal se mě Dan potom co si Luri odešla zatančit s Nicem.
" Já se netvářím divně," usmála jsem se.
" Ale jo jo," zamračil se a natočil se ke mně " Snad vím, co vidím ne??"
" Ne," usrkla jsem punč.
" Budeš si taky chtít jít zatancovat??"
" Já to neumím," přiznala jsem popravdě.
" Viděl jsem tě, jak tančíš s Kristolem," lišácky na mě mrknul " Ploužák."
" No a??" nenechala jsem se vyvést z míry.
Vstal a natáhl ke mně ruku. Protočila jsem oči a vydala se s ním na parket.


***


Po dvou hodinách už se nálada všudypřítomně zlepšila. Co by se dalo čekat na plese dospívajících lidí?? Hudba nebrala konce a po zemi už se začalo válet několik jedinců s flaškama v rukách. Já seděla s Luri a Lukasem u jejich stolu. On byl na rozdíl od těch dvou v pohodě. Odfrkla jsem si a rozhlédla se po nich. Během toho času se mi všichni někam poztráceli.
Moji společníci (oba se skleničkami v ruce) taky nemluvili a jen tak se koukali po ostatních.
" Kam všichni zmizeli??" zeptala jsem se Lukase asi už po čtvrté.
" Ále!! Támhle jdé Cóólín!!" smál se Luke a já mu rychle sebrala flašku, jinak by jí rozbil o stůl. Dotčeně si jí vzal zpátky a hned se zase začal smát.
" Asi si zajdu na V-C," prohlásil vážně. Znovu se rozchechtal a potom se pomalu zvednul. Sledovala jsem, jak se ztrácí mezi lidmi…
Možná to je jen tím, že nemám moc ráda velké akce, ale momentálně bych nejradši zmizela… Někam daleko. Třeba i domů - to je hodně daleko. Právě v tuhle chvíli je to vzdálené pět set tisíc světelných let. Odfrkla jsem si a podívala se na Colina.
Taky už měl asi trochu připito. " Nassssssdárek!!" svalil se vedle Luri. Kdyby byla střízlivá tak by ho hned odstrčila. Její mínus že není.
" Tak jak se máte??" položil svoje pití elegantně na stůl.
" Co by se dalo čekat," zívla jsem. Musím přiznat, že už mi to taky stoupalo do hlavy.
" No to právě nevim, proto se ptám," zazubil se na mě. Luri si o něj opřela hlavu a on jí vzal za ruku. Vypadá to, že se po dnešku usmíří. Já bych to teda brala.
" Kde je Nate??" rozhlédla jsem se.
" Nate?? Já myslim, že se en někam zašil," mávnul nad tím rukou a začal se opět věnovat své flašce.
Kývla jsem hlavou. Nebudu se mu nutit. Když se chce chovat divně, nebudu mu v tom bránit, ne??


***


Šla chodbou k toaletám, aby si zkontrolovala líčení. Hudba z tělocvičny byla slyšet hodně daleko a tak jí doprovázela dál. Už se chystala vyjít po schodech, když…
" Ahoj Sav," ozvalo se za ní a ona se otočila.
" Ahój Luku," zářivě se usmála " Kde máš tu svojí bandu?? Proč nejsi s nima??"
" Chtěl jsem tě vidět," zašeptal a přistoupil blíž.
Skořicově hnědé vlasy měl rozcuchané a černé oči… nepřirozeně velké. Savannah se nejdřív trochu lekla, ale pak si řekla, že to bude z toho jak moc pila.
" Mě??" protáhla laškovně.
" Ano," naklonil se k ní. O tomhle přece vždycky snila.
Jeho rty se lehce setkaly s jejími. Přitáhla si ho k sobě blíž a polibek prohloubila. Cítila, jak se Lukas usmívá, ale netušila proč… Najednou jí začalo mírně hučet v uších.
Vykřikla a on jí od sebe jemně odstrčil.
Černá v jeho očích se rozlila přes bělmo. Dívka vytřeštila oči a spadla na schod. Cítila se, jako by jí jenom ten pohled trhal na kusy… Podívala se na své jemně růžové šaty. Na břiše se jí rozlila skvrna od vína… ale tohle přece není víno!
" Panebože!!" vydechla. Ale z jejích úst se vyvalila krev a ona začala příšerně kašlat. Přikryla si pusu rukou a začala ječet. Z očí jí tekly krvavé slzy bolesti. Zmítala se ve své vlastní krvi… pomalu se začínala dusit.
Lukas jí pomalu obešel po schodech a stoupnul si za ní. " Je mi to líto, děvenko," zasmál se a vrazil jí dýku do zad.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 25. července 2013 v 9:53 | Reagovat

Chudak ja :'(
Potrebuju dalsi abych vedela jk to se mnou dopadne!!! :-)

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 25. července 2013 v 12:05 | Reagovat

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Co to-? Tak hele, "děvenko," žádám nutně další kapitolu, jinak... jinak dostanu srdeční záchvat! Protože utnout to když někdokdoneníLukas zabije Savannah není nejlepší metoda ukončení! A taky se mi nějak nezdá chování kluků (Lukas, Colin, Nate). Chm....
No, mám právo žádat o další kapitolu! :DDD A ne, vůbec mi to nepřijde nějaké mdlé.

3 Xanya Xanya | Web | 25. července 2013 v 15:01 | Reagovat

Ten konec se mi strašně líbil :-D Asi to vypadá že jsem kapku morbidní... :-D  Je to napínavý,koukej sem rychle hodit další kapitolu :D

4 Clarush* Clarush* | Web | 27. července 2013 v 23:10 | Reagovat

[3]: Souhlasím kolegyně, (i když se neznáme :D ) přesně má slova. Proč mě vždycky někdo předběhne a napíše to, co bych chtěla napsat já? :D (Jsem moc pomalá, hehe) Každopádně honem další kapitolu! :D

5 Milča Milča | Web | 28. července 2013 v 7:04 | Reagovat

No..uf, alespoň už to vím!!! :D
Ale stejně chci další kapitolku!!
A fakt díky za tu dýku (veděla jsem, že mi jí jednou bodneš do zad :-D  :-D )

6 Ilía Ilía | Web | 7. srpna 2013 v 21:36 | Reagovat

OMg tak ten konec je dost...nejvíc krutopřisněhusťáckej (a hele vymyslela sem nový slovo :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama