Diary of Anne Naylor /4

2. září 2013 v 16:32 | Ewiline |  Diary of Anne Naylor
Tady máte 4. Samozřejmě jsem si do toho příběhu dosadila něco svého... Pokud ovšem nejsem vevědoucí a nevím to prostě jen tak :D I když to bych věděla, proč nemám noťas a to fakt nevím ;)

Achjo :( Stýská se mi...


Anne byla zavřená v pokoji už dva a půl týdne. Paní Metyardová a někdy i její dcera jí do pokoje nosily jídlo. Molly jim byla vděčná, jak moc se o ni starají, jak na sebe berou riziko. Bála se, že její sestra dostala černou smrt. Ale neviděla jí… takže to nemohla říct s jistotou a byla za to ráda.
Často chodila ke dveřím jejího pokoje a vyprávěla jí všechno, co za den zažila. Nebo spíš co za den udělala. Věděla, že jí její sestra naslouchá… Tak ráda by jí vzala za ruku a objala.
Zrovna teď seděla malá Molly u dveří do pokoje nebohé Anne a vyprávěla jí, že Sofie půjde na ples s jedním z těch mladíků, co jí očividně znají. Ptala se jí, kdo to je… A hned potom jí řekla, že nevadí, když jí to nechce říct. Dozví se to sama.
Metyardovy jely nakupovat… Šaty… všechno potřebné. Molly byla doma sama. Carlotte se vypařila za svým tajným ctitelem. Jak moc jí Molly záviděla.
Měla úžasný život. Znala své rodiče a vycházela s nimi i celkem dobře. Měla ctitele, který jí každou chvíli posílal zamilovaná psaníčka. Nemusela tu vůbec sloužit…
Dole se ozvalo zaklepání. Molly se zvedla. Přehodila si dlouhý cop na záda, uhladila si prosté hnědé šaty s korzetem a bílou košilí s hodně volnými rukávy. Seběhla schody do haly, když se ozvalo další zaklepání.
" Ano!!" zvolala a otočila klíčkem v zámku. Začala se prát s dveřmi, ale nešly jí otevřít. Náhle lehce poskočily a ona vykoukla škvírou akorát na kousek obličeje ven.
Zabodávaly se do ní oči blonďatého mladíka s vlasy svázanými v týle. Měl na sobě olivově zelené tmavý kabátek, pod kterým byla vidět bílý košile, a kalhoty ve stejné barvě byly zasunuté ve vysokých botách. Pobaveně a s nadzvednutým obočím si ji prohlížel. Molly zrudla rozpaky.
" Těžké dveře??" zeptal se s úsměškem.
" Ano, pane," otevřela dveře ještě trochu víc, aby se mohla narovnat.
" Je paní Metyardová doma??" naklonil se, aby jí viděl za rameno, ale ona se přitiskla ke dveřím a zastínila mu výhled.
" Ne bohužel není, pane. Odešla se svou dcerou nakupovat." odpověděla.
" A tebe sebou nevzaly??" znovu povytáhl obočí.
" Mám ještě dost práce a navíc se mi nikam nechtělo. Mám něco vzkázat??"
" Mohl bych na chvíli dál??" vystoupil další schod a ruku dal na dveře.
" Myslím, že ne, pane. Nikdo kromě mě a sestry není doma."
" Sestry??" zopakoval po ní " Rád bych se s ní viděl."
" Ani já jí za tu dobu ještě neviděla." odvětila s naštvaným tónem. Takhle přece nemůže jednat s někým takovým!! Zarazila se.
" Mohl bych tedy poprosit alespoň o čaj??" dodal měkce.
" Ano, zajisté," zatlačila do dveří, ale ty se nepohnuly ani o kousek. Mladík se o ně opřel a ony se otevřely. Molly si chtě nechtě odfrkla a zabouchla je. Otočila klíčem.
" Co jste vlastně zač??" šla chodbou k němu zády.
" Já?? Jsem synovec paní Metardyové. Přijel jsem sem na žádost svého přítele. Jinak bych sem nejezdil. Příšerně to tu páchne. A váš dům docela taky… Jako by tady byla nějaká mrtvola."
" To je vyloučené," vydala se po schodech dolů do kuchyně. Mladík za ní. " jak se vlastně jmenujete?? Smím-li se zeptat."
" Jsem George. George Becker." opřel se o rám dveří od kuchyně a sledoval Molly jak se ometá okolo a nalévá do hrnečku čaj.
" Cukr??" zeptala se.
" Ne," odlepil se od dveří a přešel k ní. " Jste Naylorová, to vám vidím na očích, ale povězte, slečno, jak se jmenujete??"
Molly trochu zaskočená takovou otázkou se otočila a hedn sebou cukla, když zjistila jak blízko je u ní. Podala mu šálek a tím ho donutila i odstoupit. Alespoň na tolik aby mohla dýchat.
" Molly. Naylorová." odpověděla.
" Molly. Krásné jméno," usrkl si z čaje " Říkala jste, že tady vaše sestra je. Kde??"
" Nejdřív mi řekněte, odkud jí znáte." vybídla ho zamračeně.
" To je jednoduché," zasmál se " Taky jsem k tetě jezdil na prázdniny. To jste zrovna nechodila moc ven… a já byl jenom venku. Na zahradě. Mezi těmi stromy, co tam byly, se všechna špína Londýna pro mne na chvíli skryla."
Molly si povzdechla " Je nahoře zamčená v pokoji,"
George vypadal, že se udáví čajem " Jak to myslíte??"
" No… našla jsem jí u dveří v levém křídle. Vypadala strašně. Paní Metardyová jí každý den nosí jídlo. Jsem jí za to moc vděčná, i když je mi líto, že k ní nesmím."
" Je nemocná??" strachoval se George. Byl tak pozorný… Proč jí Anne neřekla, že někoho takového zná?? Nebo už jí to někdy řekla?? Možná ano.
" Paní Metyardová říká, že má jen horečku a je nachlazená. Ale já tam sedím ve dne v noci a za Boha jsem jí nikdy neslyšela ani zakašlat!! Já osobně si myslím, že…" Nechtěla to vyslovit nahlas. Jakmile by to řekla, mohla by se do toho propadnout a to nechtěla. Ale George jí to ulehčil.
" Má černou smrt," dopověděl tiše.
" Už byste měl jít," vzala mu z ruky šálek a lehce mu naznačila, aby šel první. Mlčky prošly chodbou až k hlavním dveřím, které se Moly otevřely před nosem, a na prahu stála Sofie. Za zády měla svou matku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elizabeth Elizabeth | Web | 2. září 2013 v 18:22 | Reagovat

už sa neviem dočkať pokračovania! :)

2 Xanya Xanya | Web | 2. září 2013 v 21:12 | Reagovat

Super :D Jsem zvědavá co bude dál :-D

3 Ilía Ilía | Web | 2. září 2013 v 21:22 | Reagovat

Černá smrt? Cos to na ni vymyslela?!
Honem další kapitolu! Za chvíli potřebuju další dávku povídky!

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 3. září 2013 v 16:30 | Reagovat

Zajímavá kapitola. Doufala jsem, že třeba se na ni půjde podívat a zjistí co se doopravdy stalo, ale takhle je to zajímavější.. :-) Už se těším co bude dál :-)

5 Angela Angela | E-mail | Web | 6. září 2013 v 17:58 | Reagovat

Už se moc těším na pokračování! :D Vlastně si ho jdu hnedka přečíst... :-D

6 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 7. září 2013 v 15:45 | Reagovat

Skvelá kapitola :-) Som zvedavá, ako to dopadne O:)) Snáď jej nevynadajú :/ :D Tak idem dál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama