7.kapitola *Divoká* 1/3

15. prosince 2013 v 3:09 | Ewiline |  1. díl
Kapitolka už dlouho připravená nějaké to pondělí kdy jsem ještě nevěděla, že stačí přepnout prohlížeš :D
Každopádně je to přednastavené...

Chtěla bych vás všechny poprosit abyste mi napsali co chcete k Vánocům u mě na blogu :D - Omlouvám se, ale žádné iPhony ani nic takového nerozdávám, protože to sama nemám ;) :D
Opravdu napište!! Někdy si totiž odpravdu nevšímáte jaký kecy sem píšu O:) :D ;)
Oči se mi otevřely nezvykle pomalu. Udivilo mě, jak vidím ostře a promnula jsem si oči z velkého množství ospalek. Závěs na okně se mírně houpal a židle byla otočená zády ke mně, ale byla tak blízko, ž kdybych chtěla, dotknu se jí i čelem bez velké námahy.
Po zběžném pohledu na mobil jsem sebou trhla a rychle jsem vylezla z postele, aby mě nenapadlo se zase svalit zpátky. Dnes už jdu do školy a opravdu nehodlám zaspat, protože potom by mi den neutekl rychle.
Vzala jsem si ze skříně modré džíny s vyšisovanými kousky a bílé tílko-tričko. Bylo to vlastně tílko bez ramínek v syté bílé a k tomu byl jen jeden krátký lehce zvonový rukáv zakrývající pravé rameno, což se mi při mém stavu opravdu hodí.
Otevřela jsem dveře a rychle jsem seběhla schody do koupelny. Hned jsem si vlezla pod sprchu a nechala jsem téct vařící vodu. Byla jsem totiž jako otupělá a začínala jsem spíš cítit zimu než vedro a tak jsem otočila kolečkem s červenou tečkou uprostřed, co nejvíc to šlo. Moje kůže rudla a brněla… po pár sekundách jsem jí začínala zase cítit. Okamžitě a rychle jako bych se spálila (až teď) jsem vrátila kohoutek o tři kolečka zpátky.
Odfrkla jsem si a začala jsem se ohlížet po šamponu a sprcháči nebo mýdle.
Když jsem nakonec z té sprchy vylezla, bylo okno, zrcadlo i stěna sprchového koutu totálně zamžená a já celá rudá. Pořád jsem to skoro nevnímala a tak jsem jen zapnula větrák a sledovala jsem, jak mizí stříbrný povlak ze zrcadla. Vánek mi příjemně chladil záda, když jsem si balila vlasy do ručníku. Rychle jsem se oblékla a smázla jsem ze zrcadla posledních pár šmouh.
Rychle jsem si vyčistila zuby s tím, že moje snídaně bude svačinou a učesala jsem si vlasy. Na uči jsem neměla dost času tak jsem jen hmátla po řasence a rychle jsem jí patlala na oči, přičemž jsem několikrát trefila zrcadlo, když jsem ruku odendávala dál od svého obličeje.
" No jo," usmála jsem se nad sebou " Z prdele ksicht neudělám."
Můj mobil ukazoval za pět deset sedm tak jsem si rychle vyfénovala vlasy a potom je nedbale natočila, takže mi jako vodopád spadaly k pasu. Dovoluji si říct, že vypadám podobně jako máma.
Vzala jsem do ruky pyžamo a všechno co jsem sebou měla… a vydala jsem se zpátky nahoru.
Dneska mě nebolely svaly vůbec. Proto jsem měla co dělat abych se nerozeběhla.
Hodila jsem věci do pokoje a popadla jsem do ruky svůj černý batoh.
Schody jsem sletěla, až jsem se divila, proč neležím rozplácnutá jako žabí placka pod schody a vletěla jsem do kuchyně, kde seděl táta. Dobře, kde právě vstával táta od stolu.
" Kam deš tati?" zamračila jsem se a sedla jsem si na své místo u stolu odkud jsem ho sledovala, jak pokládá skleničku od kafe na stůl.
" Dneska musím jet dřív. Včera jsem zapomněl sjednat dovoz asi pěti náklaďáků… Musím to dohnat," nahodil na sebe sako a mávl mi na pozdrav. Já měla u pusy hrnek, takže jsem na něj mávla třemi prsty, přičemž jsem hrnek upustila, ale chytla do druhé ruky. Táta si štěstí ničeho nevšiml. Připadala jsem si jako zloděj, kterému něco velkého prošlo, i když to vlastně bylo jen přehození hrnku z ručky do ručky.
Hodila jsem si nohu přes nohu a začala jsem přemýšlet.
Není ode mě hezké mít před celou rodinou tajemství…Ale co bych dělala já, kdybych zjistila, že moje dcera (v případě Lea sestra)je vlk?? Asi bych si myslela, že si dělá srandu, ale realisticky bych to chtěla potvrdit, což by se mi pěkně vymstilo…
Přestala jsem nad tím dumat a radši jsem se rozhodla, že pokud to má nadále zůstat mým tajemstvím, musím se naučit to své… No… Ehrm… Vlčí ovládat. Takže dneska bych to mohla jednou zkusit. Všimla jsem si, že to funguje, když si prostě řeknu teď a to je všechno. Ale je to takové zvláštní vnitřní teď, protože v tu chvíli se napnu a chci, ale třeba teď jsem si jen tak řekla "Teď," a nic se nastalo.
Uslyšela jsem bouchnutí dveří Leonova pokoje a taky dozvuk motoru tátova auta. Pod koly mu skřípěl štěrk a kamínky, když se rychle rozjel.
Leon seběhl schody a přitom jsem na kůži cítila mrazení z toho, jak jezdil nehty po zábradlí. Když se objevil ve dveřích, měla jsem pořád k puse přitisknutý velký červený hrnek s čajem, který mi z části zakrýval i oči.
Brácha měl na sobě červenomodrou košili z poloviny zakasanou do volných béžových kalhot s rozkrokem kousek nad koleny. Špinavé blond vlasy měl nagelované a oči vypadaly, jako by je obtáhl tužkou, i když to tak samozřejmě nebylo. Zářily sněhovým jasem. Už chápu proč je do něj Jennis opravdu zabouchlá - jednak kvůli tomu, že je opravdu pohledný ale hlavně proto, že pro ten pohled by se dalo vraždit. Usmála jsem se nad představou Jennis v roli nevěsty a sebe jako svědka.
" Nazdar, Catr," mávnul na mě a hodil si tašku ke stolu " Tak co máme k snídani??"
" Nic. Znáš to: Kdo zaváhá, ten nežere," vyplázla jsem na něj jazyk " Vstali jsme pozdě."
" Tak fajn já si něco kůpím a budu žít nezdravě… Začnu se přecpávat hot dogama a hamburgerama. Budu pít nedietní kolu a budu jíst hranolky, co najdu na zemi," vyvalil oči a schoval spodní ret do pusy, takže vyceniil zuby a mluvil jako postižený kůň " Až se to stane, vzpomenu si na tebe, sestřičko."
" Ty seš zlatej," našpulila jsem pusu jako bych mu chtěla poslat polibek, ale zakřenila jsem se a on to po mě dvakrát zopakoval.
" Tak dělej, sežeň si chleba nebo něco!" otráveně jsem zatočila očima " Dark a Jackie tady za chvilku budou."
" Dneska s námi pojede jen Dark," vytáhl si z ledničky balíček anglické slaniny " Jackie jede k doktorovi… Nebo někam tak." Vytáhl si ještě rohlík, který do sebe i se slaninou hodil dvěma polknutími a vydal se zpátky ke dveřím, přičemž usilovně žvejkal.
Já se ochromeně zvedla od stolu a nabitá zvláštním elánem jsem vystřelila za ním.
Obuli jsme se a taky jsme se o sebe málem přerazili, když jsem konečně otevřela dveře a vyšla ven.
" Dneska řídím já," zachrastil klíčema a předběhnul mě.
" Řekla jsem snad, že ne??" otázala jsem seho nevinně.
" Mělas to na jazyku," vyplázl na mě ten svůj a odemkl auto.
" Na jazyku mám jenom sliny Leo a to, co jsem opravdu chtěla říct bylo, že jsem chtěla v tu chvíli vlastně říct jedno velký kulový," vypálila jsem na něj s hraným překvapením a s jistou dávkou ironie.
" Teď si mě teda dostala," zakřenil se a nasedl.
Obešla jsem auto, abych si mohla sednout na místo spolujezdce " Kde je Dark??"
" Za rohem," zavřel za sebou dveře ve stejnou dobu jako já a nastartoval.
" Zapásej se," přikázala jsem mu, ale on se jen usmál.
" Zapásej se," řekla jsem tentokrát ostřeji.
Protočil oči a hodil přes sebe pás, aby to vypadalo jen tak na oko. Lhostejně jsem se k němu natáhla a zacvakla jsem pás.
" Díky mami," zasmál se na mě.
" Přijedem pozdě, brácho," zaskuhral najednou Leon a hned na to se otevřely zadní dveře, do kterých vpadl Dark. Zamávala jsem mu do zpětného zrcátka a on se na mě usmál.
" CO ten spěch??" rejpla jsem si, když jsme se prudce rozjeli a nadskočili nad prvními dírami
" Jenny ti neuteče Leoníku… Ta si na tebe počká ale, pokud se k ní doplazíš z trosek svýho auta zrovna dvakrát tě chtít nebude."
" Když chceš," kýval hlavou " Abych zpomalil, řekni to normálně a nezatahuj do toho mojí holku jo?"
" Ale to by potom nebyla legrace," mrkla jsem na něj.
" Ale byla," začal se hádat.
" Nebyla," přidal se Dark " Jenny na tebe opravdu počká a do školy snad nechvátáme, ne?? Dej tam nějakou rozumnou rychlost, kámo, jo??"
" Tak zavřete oči a představte si, že jste na kolotoči, co se zadrhává," zasmál se Leon.
" Nesnáším kolotoče," zabořila jsem se do sedačky a zavřela oči. Ne proto, že bych si chtěla představovat pouť ale pro to, že mě začaly pálit oči a protírat si oči, které máte namalované nekončí vždycky nejlíp, tak jsem jen zmáčkla koutky očí vedle kořenu nosu. Z levého oka mi stekla slza a s ní přestalo i pálení.
" Už jsem se asi rozhod kam pudu na vysokou," řekl Dark " Na Herckel… Na tom Jasondownu maj divný učebny. Na jedný fotce měli normálně celou třídu, kde nebyly compy ale jen sluchátka."
" Cože?" podivil se Leon, přičemž mu obočí vylítlo až na vrh čela " To je jako by tam měli jen záchodový prkýnka a ne záchodový mísy."
Zasmála jsem se a radši jsem zapnula rádio, protože bych se mohla dozvědět spoustu věcí, které vědět nepotřebuju. Teda aspoň jsem dělala, že ty jejich další žvásty neposlouchám…
" Kdy budem vlastně nacvičovat na ten ples??" zaptala jsem se neadresně, zatímco jsem štelovala kolečko s hlasitostí.
" Asi až ve středu," zívnul Dark " Je to naprosto primitivní - i já to zmáknul, ale tancujou to holky… takže," zakřenil se na mě do zrcátka a já jsem mu to oplatila.
" Je ti to ukradené," doplnila jsem ho a zadívala jsem se z okna.
Jeli jsme po už opravené silnici a les jsme nechávali za sebou. Před námi jelo ještě jedno auto, které zatroubilo, a z okna někdo vystrčil ruku, kterou začal mávat.
" Pete a Alex," konstatoval Leon a zatroubil taky.

Okolo nás se rozprostřela zlatavá louka s několika málo stromy okolo silnice. Les se rozprostíral po jejích krajích a vrhal na ní stín, i když ten stín byl vlastně na všem. Zase bylo zataženo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 15. prosince 2013 v 6:56 | Reagovat

Twl, děláš si ze mě prdel Ba-Na-Ne? :D :P
Cituji tebe: "Tak vydrž, já ti to pošlu.."
Na mailu mám stále prázdno a co se tady nachází...! :D
K Vánocům...ty víš, co chci, ale taky vím, že to nedostanu, protože ty nedostaneš to, co chceš (myslím na blogu :D).
A co se týče kapitoly: Moc keců! :D
Už ti někdo řekl, že Carter(Ty) je příšerně ukecaná? :D:D:D:D
Já vím, novinka týdne...! :D
A pak to s tou prdelí a obličejem....prostě happy ráno :D.
Doufám, že mi na maila pošleš aspoň pokražování Spongebobe, páč jinak se s Sépijákem nebav! :D
A mimo to, dobré ráno :DDDDDD

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 15. prosince 2013 v 20:41 | Reagovat

Zdravím, omlouvám se, že obtěžuji, ale chtěla bych poprosit o kliknutí na tento odkaz : http://sutazime.eu/kmHIv
Zabere to jenom pár sekund a mě to pomůže. :) Jestli potřebuješ někde hlas nebo se rozhodneš do soutěže také zapojit, stačí mi napsat na blog a já ti to oplatím. ;)
Předem ti mockrát děkuji a omlouvám se za vyrušení.
Darkness ღ

3 Ami Ami | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 19:44 | Reagovat

Je to megahustý! Nádhera :-)

4 Xanya Xanya | Web | 18. prosince 2013 v 16:23 | Reagovat

Wohoo! Super kapitola a dlouhá. 8-O Závidím.
Jinak mám pocit,že už jsem to sem kdysi psala,ale taky nesnáším kolotoče. :-D

5 Rexxanna Rexxanna | 18. prosince 2013 v 16:53 | Reagovat

Hou hou Nádhera opravdu velká nádhera.. Jen tak dál :D Moc Moc se mi to líbí.. Je to bombový :D

6 Kačíí Kačíí | Web | 18. prosince 2013 v 17:52 | Reagovat

Tak tohle je úžasná povídka, jedna z mých nejoblíbenějších :D :D

7 Scriptie*13* Scriptie*13* | Web | 21. prosince 2013 v 18:32 | Reagovat

Jé! Konečně je Cart zpátky! Těšila jsem se na ni. Jinak... moc povedená kapitolka! Ta hláška s prdělí a obličejem mě rozesmála. :-D
A k Vánocům? Hm... co třeba pokračování Vymítače? To by bylo úžasný. :-D

8 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 19:12 | Reagovat

[7]: Jupí!! Někdo se vyjádřil :D
Díky Script ;)
Nová první kapi už je napsaná - tak jí sem na Vánoce dám :-D

9 kíík :D kíík :D | Web | 23. prosince 2013 v 16:43 | Reagovat

Veselé Vánoce :-D
Je to moc krásný jo a souhlasim se Scrip tie*13*! chci to pokračování Vymítače :-( :-D nechce se mi čekat rok než tu bude :-D
a ještě jednou moc se ti to povedlo :-D fakt krása... :-DDD

10 Joss Joss | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 18:50 | Reagovat

Juj, krásna kapitola, celkom bláznivá, ale tak ako vždy. Som zvedavá, či to niekomu nakoniec povie, že sa s ňou niečo deje alebo či to aspoň bude naznačovať alebo či sa niečo zomelie, čo prezradí jej schopnosti jej kamarátom. Píšeš skutočne pútavo a ja idem radšej ešte pokračovať. :)

11 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 26. ledna 2014 v 20:37 | Reagovat

Další super kapitola.. :-) Já bych chtěla její schopnosti. Si vůbec neuvědomuje, jak to má super..:D

12 Fia Felis en Niger Fia Felis en Niger | E-mail | Web | 29. ledna 2014 v 13:06 | Reagovat

Skvelé :-) Sa teším, že môžem čítať ďalšiu :D Tak som zvedavá ohľadom toho plesu :D

13 Kessi Kessi | Web | 9. února 2014 v 14:34 | Reagovat

Hezkýý :D :D Jdu hned na další kapitolu :D

14 Violett Violett | Web | 12. února 2014 v 15:02 | Reagovat

Začala jsem zase číst a hodlám všechny dosavadní kapitolky Divoké dočíst dnes :D No drž mi pěsti... Jinak je to pěkná a taková pohodová kapitolka, jsem zvědavá co je další, až se začtu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama