Květen 2014

Narozen o půlnoci - Dračí znamení

31. května 2014 v 21:22 | Ewiline |  Recenze

Narozen o půlnoci - Dračí znamení
Autor: Lucie Fidlerová

Žánr: Fantasy

Nakladatelství: Fragment

Počet stran: 311

Anotace: Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo - Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci...
Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít?
Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí...


Můj názor:
- Příběh *a* děj: Knížku napsala o rok a kousek starší autorka než já. Opravdu závistivý a krásný pocit, držet něco takového v ruce. Knížka mě na první pohled zaujala, připomněla mi M. Burdovou, kterou jsem jako menší zbožňovala, a potom když mi přišla, něčím mi připomněla Tolkiena. Přesto se mi ale pár věcí nelíbilo... Ze začátku to bylo vyprávěné Grabrielovým otcem Arturem, tam byla krásně vykreslená jeho povaha, takovej sobeček :D Ale to, co se mi na ději nelíbilo, bylo to, jak se všechno spojovalo. Všechny ty události, lidi a věci byly spojené a každá vedla k něčemu dalšímu. To se mi opravdu moc nelíbilo, bylo to až moc propracované. A také falešná královna "Zrzka" jak jí říkám. Ve skutečnosti se jmenuje Melisa. Jako tipický zloduch mi ale přijde spíš taková... no, nevím, slabá. Sice je to mrcha každým coulem, ale když přijde na některé věci, dávala na sobě opravdu hodně znát emoce. Také se mi nelíbila scéna, kde se Gabriel snaží zabít Melisu a od ní se odrážejí střely... A ta střela zasáhne někoho jiného a zabije. Ukáže se, že to je jen panák a tak je z toho Gabi venku. No.... Já bych ho v tom spíš trochu podusila :D Ale to je pod úhlem pohledu, každopádně kniha získává:
4/5 bodů za "Příběh a děj"

- Postavy: Hehe, tak asi jen ty, co se mi líbili nejvíce, ano? Gabriel je jasný - na něm se mi moc líbí, že je to spíš padavka, i když je samozřejmě hezký x) Nely (*Cornelie) je zase spíš pravý opak, je strašně nadaná nebo mi to aspoň přijde. Moc mi tam ale nezapadal Metard, její přítel, spíš učitel. Ona chodila s Gabrielem a přitom měla domluvenou schůzku s Metardem! xD To bylo opravdu dobré, no O.o Je nerozhodná.
A potom má celkově nejoblíbenější postava - Julie. Julča je ta největší možná slídilka, co všechno slyší, všechno ví a je to taky pěkná mrcha, která uzavřela s Melisou menší obchod. Ale o tom se nebavme, Julie je skvěle propracovaná, i když mi přijde zase až trochu moc. Ale i tak jí zbožňuju. Je to tipická mrška :D
Získává: 2/2 bodů pro "Psotavy"

- Styl psaní: Ano, ten byl opravdu hezký. Ale šíleně mi vadilo, že to přeskakovalo. Ten momentální vypravěč (psané er-formou) si třeba něco někde dělal a najednou tam někdo přišel a hned to bylo psané z jeho úhlu např. Seděla na zemi a prohlížela si vysoké kopretiny v trávě. Přišel tam Petr. Vzhlédla k němu a usmála se, přičemž si uhladila tamvě hnědé vlasy. Věděl, že zbožňovala kopretiny. - Samozřejmě to nebylo tak okatě, ale abyste mě pochopili.
Takže: 2/3

- Název: V knize byly spíš ty "domácí" zápletky než nějaká strastiplná výprava na nějakou záchranu, nebo tak. Takže doufám, že v dalším díle se něco takového, aspoň náznak, objeví.
Není co dodat: 1/1

- Obálka: Nemám moc vlásce tyhle sundavací obaly, co kloužou, stejně je sundavám. Ale je moc krásný O.o
5/5

Celkově: Knihu bych rozhodně hodnotila kladně, je opravdu super, i když místy trochu nudná a někdy zase najednou napínavá. Myslím, že když si jí přečtete nic nezkazíte a navíc třeba najdete novou knížní lásku xD (která se mě moc objevit nepodařila) Celově dostává: 2,9/3
____________________________
Což je dohromady: 16,9/19


Na závěr děkuji nakladatelství Fragment za postytkutí tohoto úžasného titulu.

Nepřímo nazvané "Kontrolou" affs

30. května 2014 v 18:59 | Ewiline

Upozorňuji, že se jedná pouze o něco jako "znovuzápis" kvůli ztrátě předchozího seznamu!

Upřímně, nikdy jsem nic takového nechtěla dělat, protože jsem se bála, jak to dopadne. Že mi potom zbyde jedna šestnáctina celku :D
Ale zoufalá doba, svůj původní seznam AFFS nemám a tak stejně musím udělat nový :(

• Wanna be friends?•

30. května 2014 v 18:40 | Ewiline
Tento zápisek zřizuji znovu, i když není valná šance, že se ještě několik lidí zapíše :) :D
Přesto mám ale trochu jinak uspořádané body ;)


4.kapitola *They

30. května 2014 v 18:00 | Ewiline |  They
Znovu O.o -_-
Vážně už jsem grogy a to jsem jen přidávala "ztracené" signatury k článkům! -_- :D x(


Kapitolovky

30. května 2014 v 17:40 | Ewiline

Anotace: Carter je holka z lesa. Nemá skoro žádné přátele, jen bandu kamarádů svého bráchy Leona, co jí vzala pod svá křídla. Dívka je samotářka, která ráda někam patří a většinou je to roztržitá nešika. Je to ale také milovnice lesů a právě kvůli tomu se dostane do problémů. Stane se vlkem a po krku jí půjde snad celý svět! Ale je jenom vlkem? A co jsou potom její rodiče a bratr? Co znamenají halucinace a zvláštní dům se zahradou uprostřed lesa?

Stav: 1.díl rozepsaný

Žánr: Fantasy, thriller, horor (xD), tajemno
Průhledná

30. května 2014 v 16:56 | Ewiline |  Jednorázovky
Dobrá, takže znovu.
U téhle byly tak strašně krásné komentáře :( :D Ale aspoň si je pamatuju a vím, že se vám docela líbila, což mě jenom těší! :)


Kapitolovky x Jednorázovky

29. května 2014 v 16:51 | Ewiline

I'm angry more than chinese stairs -_-

27. května 2014 v 17:27 | Ewiline |  Kecy... Ježek v kleci
Někdo si tady ze mě opravdu hezky udělal prdel. Fajn, ale naštvaná jsem až dneska. Zjistila jsem, že kromě celého menu, článků z květnu a všech složek v galerii mi pravděpodobně chybí i nějaké rubriky (nebo to aspoň vypadá, že jich je míň a jsou jinak uspořádané.) A taky zprvu super bílý text -_-.
Takže jestli jste si někdo zjistil moje heslo, nevadí mi to, stejně jsem si ho změnila a pokud jde o blog, docílili jste jen toho, že jste ho dočasně poničili. Už dlouho jsem chtěla udělat rekonstrukci, tohle jen urychlilo chod událostí.
Kdyby se smazalo jen menu, věřila bych poruše, ale podle mě i podle lidí z blogu za tím je člověk.
Ale proč by někdo ničil celý blog tak rozsáhle?
Opravdu nechápu, co jsem dotyčnému udělala tak závažného, že to došlo až sem, nebo jestli to bylo prostě omylem. Nebo to taky opravdu mohla být porucha, ale nechápu potom, proč jen složky v galerii a proč jen květnové články. Jednak z tohohle důvodu nebudu chodit na jiné blogy, dokud to tady nedám do pořádku, takže můžete čekat starší články. Kdybyste mi poradili, co všechno tady bylo, byla bych moc ráda, pamatuju si jen recenzi... Průhlednou a kapitolu z povídky They.
Nejzajímavější je, že Ilonka ještě musela vidět celou stránku, když byl její koment přidánv neděli večer ke kapitole (ve 20:46), ale Jossie, která ke mě šla z mobilu okolo deváté už nic neviděla.

Vážně lidi, mrzí mě to. A naštvalo mě to. Dost.