4.kapitola *They

30. května 2014 v 18:00 | Ewiline |  They
Znovu O.o -_-
Vážně už jsem grogy a to jsem jen přidávala "ztracené" signatury k článkům! -_- :D x(

Cassi zvedla hlavu.

Věci stále ještě lítali vzduchem a kusy plechu se převalovaly ve vzniklém větru. Kouř stoupal a plachta uprostřed silnice hořela jasným plamenem a vzduch se díky tomu vlnil. Náklaďák se převrátil na bok zároveň s výbuchem.

Bomba to musela být opravdu silná, nejspíš jich bylo víc rozmístěných po obvodu s ukazatelem pod zrcátkem, pomyslela si Cassi.

Ležela na břiše a lapala po dechu. Celé tělo jí hořelo a malé jehličky jí bodaly všude možně. Byla celá poškrábaná a začaly se jí tvořit modřiny. Pomalu se zvedla na nohy.

Před ní se převalil kousek dveří.

Nevěřícně se rozhlédla kolem. "Quentine?" zavolala. "Quentine!!"

Popošla několik kroků dál a pátrala očima. "Jassie!! Jassie, Quentine!!" začala skoro hystericky řvát. Ztratila je. To není možné, stihla s nimi být jen takovou chvíli a potom… PUF.

Rozbrečela se.

Ale potom si všimla skrčené postavy, co se také zvedala v oblaku kouře vedle třech pneumatik. Vydechla a bezmyšlenkovitě se rozeběhla. Nevnímala tu bolest ve všech svalech a nohou, ani to, že jí jemně hoří vlasy. Ani ten zvuk, když málem uklouzla po plechu. Potřebovala obejmout.

Přiřítila se k Jassiemu a padla mu kolem krku. Před tím seděl tak si nevšimla, jak je vysoký, proto na něm doslova visela.

Hystericky brečela a tiskla se k němu, když si najednou uvědomila, že objímá úplně cizího kluka… Ale tu hloupou myšlenku hned nahradilo to, že uslyšela, jak Jassie brečí taky. Jeho ruce jí pevně držely nad zemí, takže sebou hned nešlehla.

A potom uviděla Quentina, ležícího opodál.

" Quency," vydechla a odtrhla se od Jassieho. Ten jí ale nepustil a otočil jí čelem k sobě. Byla nucená dívat se přímo do těch nádherných safírových očí. I v takovéhle chvíli byla schopná obdivovat jejich krásu.

" Je v bezvědomí, ale dýchá. Moc dlouho nevydrží," zachroptěl. Měl natržený ret a tmavé višňové vlasy slepené a rozcuchané.

" Co budeme dělat?" vyhrkla. Odstoupila od něj a otočila se ke Quentinovi. Jeho tělo bezvládně leželo v plachtě. V obličeji nebyl skoro vůbec poznat, měl popáleniny a značná část hlavy mu ohořela. Ale byl mokrý. Jassie na něj zřejmě vylil vodu.

Cassi nevěřícně klekla vedle svého přítele. Prohlížela si ten obličej a nemohla uvěřit tomu, co se stalo.

" Myslím…" ozval se za ní Jassie "Myslím, že ho nezachráním."

" Zachráníme," důrazně ho opravila a otočila se k němu. " Jsme už tak blízko těm horám, ani ne kilometr. Dojdeme tam. Té plachty zbylo dost, poneseme ho."

" Ty ho neuneseš ani náhodou," zatvářil se absurdně. " Jsi podvyživená."

" Ne, ne!" vyhrkla, ale přesto se na sebe podívala. Nepřipadala si v nepořádku. " Ty sám ho neuneseš, tak si vyber. Nebo ho ponesu sama."

" Fajn," zavrčel, ale nejspíš neměl náladu vrčet dál, protože jeho tón se hned změnil. " Sežeň všechno jídlo, co zbylo a do něčeho ho zabal. Kdybys našla i zbytek vody, bylo by to super."

Kývla a oba se rychle rozeběhli shánět všechno, co by mohlo ještě k něčemu sloužit. Jassie dusil oheň na plachtě a snažil se přitom nedýchat a Cassi chytala láhev vody, co jí neustále utíkala po plechových kopcích. Našla ještě dva chleby, sušenku a naměklé jablko. Stejně se může hodit. Z plachty vyrobila raneček a dala to do toho.

Vrátila se za Jassiem a hodila provizorní vak stranou. Pomalu dodělával provizorní nosítka, ve kterých ponesou Quentina. Vlastně to ani nebyla nosítka, prostě jen plachta svázaná jako houpací síť. Jassie vzhlédl a usmál se. Prostě se usmál. V poušti s bratránkem, který hoří a je v bezvědomí, s holkou kterou nezná ani hodinu a jeho auto mu vybuchlo před očima. Nebo spíš pod očima.

Prostě se usmál.

" Proč se směješ?" zeptala se Cassi nadmíru nechápavě.

" Nevím," opáčil Jassie a zvedl se, aby si protáhl záda. "Myslím na to, že Quentin už nemusí chodit po tomhle šíleném světě…" Stejně se jeho hlas zlomil, jakkoli zněl jistě.

Cassiopeia měla sto chutí zeptat se, co doslova myslí tím šíleným světem, ale nechtěla se ptát právě teď. Počká si, Jassie jí neuteče. Snad. Nemyslela si to. Nevypadal jako někdo, kdo by utíkal.

" Pomůžeš mi ho trochu posunout?" zeptal se a otřepal si špinavé popálené ruce od prachu.

Cassi zamručela na souhlas a sehnula se k plachtě. Klekla si a kosti v kolenou jí nehorázně zabolely, až málem sykla bolestí.

" Na tři," Jassie se na ní podíval ze svého místa naproti ní a povzbudivě mrkl. " Raz… Dva… Tři!"

Cassi posunula Quentina víc do plachty a Jassie jí rozhrnul, aby se tam tělo vešlo.

Chlapec zabručel a vykřikl bolestí, dokonce otevřel oči a zoufale zaryl nehty do země kolem sebe. " Ne! Nechte ji být!" volal a Jassiemu se rozšířily oči. Rychle vzal staré bílé prostěradlo, které bylo mírně ohořelé a přikryl jím Quencyho.

" Proč ho přikrýváš?!" zeptala se vyděšeně dívka a chystala se látku odhrnout.

Prudce jí chytl za ruku a nechápavě odpověděl: " Svítí slunce, jsme na poušti Cassiopeio. Možná to nevíš, ale slunce má tady mnohonásobnou sílu, díky nízké vrstvě ozonu v těchto měsících. Pálilo by ho to ještě víc," zvedl se a zahleděl se do dálky. Nejspíš hledal směr kudy se vydat. Potom se podíval na Cassi sedící na zemi. " Navíc je ta látka bílá, tudíž do sebe nehltá všechno světlo a teplo."

" A může dýchat?" zeptala se nedůvěřivě Cassi. Lehounce pohladila přítele po ruce a zašeptala, že všechno bude v pořádku.

" Kdyby nemohl, uslyšíme to," Jassie si hodil na záda vak, co zabalila a popadl jeden konec provizorních nosítek. " Pojď. Ať tam stihneme dojít, než zapadne slunce."

" Jasně," Cassi se zvedla ze země a nervózně se podívala na oblohu. Mají na přejití dost času? Nechtělo se jí spát na tvrdé zemi pod širým nebem jako poslední dny. Navíc pro Quencyho by to bylo dvojnásobné utrpení.

" Hlavně nesmíme jít moc rychle, aby nám stačila výdrž," otočil e k ní zády a poklekl. " Vem ten uzel."

Cassie neohrabaně vzala uzel u Quentinovi hlavy do rukou a zvedla ho ze země. Hned, jakmile stáli, se dali do kroku vedle rozpálené silnice. Slunce neskutečně pražilo a Jassie se obával, že by mohli dostat úpal a potom by se nikam nedostali. Proto zastavili a odřezali kousky bílé látky z Quentinova přehozu, co přečnívaly okraj nosítek.

" Ukaž," Jassie k ní přistoupil a natáhl na hlavu špatně uřezaný kus látky. Zavázal jí ho na týlu a podal jí další pruh. " Zavážeš to i mě?" Andělsky se zazubil.

" Jasně," Cassi se rozpačitě usmála a stoupla si na špičky potom, co se Jassie trochu snížil, aby mu dosáhla na čelo. Soustředěně se mračil a pozoroval skály.

Když se upravili, pokračovali v cestě.

Cassi přemýšlela o tom, co se stalo a jak rychle se to stalo. Ty bomby vypadaly připraveně… Ale nechtěla se Jassieho ptát, ne do té doby než budou někde v bezpečí, aby na sebe mohli třeba i křičet, kdyby to bylo nutné. Potřebovala vědět, co se stalo. Co se stalo se vším.

Ale nejdřív potřebovala vědět něco jiného.

" Jassie?" zeptala se a chlapec se lehce ohlédl přes rameno na znamení, že naslouchá. " Proč ty jsi skoro nezraněný, zatímco Quenc je popálený jako shořelá zápalka?" 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mayline Mayline | Web | 30. května 2014 v 18:43 | Reagovat

Jo, překopávání blogu je na nic samo o sobě, zvlášť pokud ti to někdo smaže...:( :D

2 Zoe Haak Zoe Haak | Web | 1. června 2014 v 9:25 | Reagovat

Ten konec! Ááá.. Kdy bude další díl? já ho tak moc chci!! Prosím, prosím smutně koukám. :-D  :-D

3 Scriptie Scriptie | Web | 14. června 2014 v 23:59 | Reagovat

Jéje, jak mi tahle kapitolka mohla utéct?! Kromě toho, že je úžasná, je mi Quence hrozně líto a jsem zvědavá na Jassieho odpověď. Protože mi to taky začalo vrtat hlavou. No, moc doufám, že další kapitola bude brzy. :-D

4 Miti Miti | E-mail | Web | 29. července 2014 v 16:50 | Reagovat

Dost by mnė zajímalo, jak ta její rukavička funguje, vždyť je kovová a i přesto může něco zavazovat? To je nějak ohebná? No nic jdu na další kapitolku, zajímá mně Jessieho odpověď :-D  :-)

5 C.V.O.K. C.V.O.K. | E-mail | Web | 6. října 2014 v 15:04 | Reagovat

He, tak moment. Ono vybuchne v kamióne bomba. A oni prežijú? A sú schopný ísť ďalej? To je také... Hmm... Mierne nelogické o_O Zamerikanizovaný happy end - povedala by som. Ale nevadí. Neprotestujem. Jassie vyzerá byť záhadný kanec, takého by bola vážne škoda :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama