Srpen 2014

13.kapitola *Divoká*

30. srpna 2014 v 21:55 | Ewiline |  1. díl
Ahoj lidi! :D
Sice zachvilku začne podzim, období, kdy jsem nejvíce čilá... Možná právě proto jsem momentálně jako medvěd, kterého probudili ze zimního spánku -_- Nic mě nebaví... Mno, nebaví... Nic, to by se říct nedalo, začínám se pomalu zase vracet k VP, jak myšlenkami, tak prsty :D Ale bude to muset počkat, nejdřív je na řadě Cirkus ;) Ale na něj se dostanu asi až příští týden, proto prosím vydržte.
Nikoho momentálně neobíhám, asi to tak taky vypadá a vy to víte, takže to asi nemusím oznamovat. Nevím, jestli lžu, když říká, že to stihnu. To doopravdy nevím.RC: Hunger games, Aréna smrti

26. srpna 2014 v 21:42 | Ewiline |  Recenze
HUNGER GAMES – Aréna smrti

Autor: Suzanne Collins
Žánr: Sci-fi, akční, YA
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fragment
Díl: 1.

RC: Kniha, která nadchla Paoliniho, ale mě moc ne

25. srpna 2014 v 19:39 | Ewiline |  Recenze

Serafína – Příběh draků

Autor: Rachel Hartman
Žánr: Fantasy
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment
Díl: X (?)
Anotace: V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.
Můj názor:
-Příběh *alias* Děj:
Hned na začátek musím podotknout, že kniha moc neodpovídá mému idealismu o dracích. Mám ráda draky, zbožňuju filmy, ve kterých se objevují, i knihy a tak, ale moc se mi nelíbí představa, že se drak mění v člověka. Naopak se mi moc líbí dračí kříženci jako Serafína v tom smyslu, že jim na kůži vyrážejí šupiny. Ehrm, místo kůže. Ale to, že se draci mění v lidi se mi prostě nezdá ani si to nedovedu moc představit.
Ovšem zpátky k ději: Serafína je obyčejná dívka, jejíž matka byla drak. Zní to zvláštně... Její otec jí moc nebral a ona hodně tíhla ke svému strýci Ormovi, který byl taky drak (ale ne vyloženě strýc).
Fína pomáhá dvornímu skladateli Viridiovi a vyučuje princeznu Glisseldu na spinet. Ale abych neplýtvala slovy jen na okolky, příblížím trochu samotný děj.
Někdo se při výročí smlouvy s draky chystá napadnout comonota a Serafína se tomu pokusí zabránit. Zjišťuje, že atentátník je zřejmě její dědeček Imlann, generál, která nesouhlasil se smlouvou.
Celou dobu se mi zdál děj poklidný jako hladina jezera v parném létě. Nic moc se nedělo, nic moc se nestávalo... Bylo to na mě možná až moc pohodové. Na začátku mě trochu zarazil popis toho, že Serafína ještě u maminky v bříšku slyšela "bohatou symfonii trávícího traktu" atd. Některé věci mě prostě stále překvapují, aspoň jsem se zasmála... I když moc nechápu, jak si Fína může pamatovat jak se narodila a tu dobu předtím. Moc se mi ale líbí ta její "zahrada". Ze začátku mi to přišlo hodně zvláštní, ale potom jsem se těšila, až se tam znovu objeví a bude se o ni starat. Bohužel tam mockrát nebyla a tak jsem se většinou těšila zbytečně. Šlo o její spojení s ostatními lidmi, které si pro sebe různě pojmenovala a potom je našla i v realitě.
Na poslední příčce bych chtěla podotknout jakousi zvláštní nelibost vůči Lucianu Kiggsovi. Jako mladík/muž klukmuž se mi zdá dokonalý, ani moc super jako Josef (hrabě) nebo nějak extra neohrabaný. Ale k Fíně mi nesedí. Moc jsem si s dějem do noty nepadla, mno. Aspoň nechybí zvrat na konci...
3/5 bodů za "Příběh a děj"
-Postavy: Do postav je hodně možná se "zažrat", jsou dobře propracované... Serafínu jsem si celkem oblíbila, i když ne moc. Oblíbila jsem si již zmíněného Josefa, hraběte z Apsigu, ktreý se mi zdál podobný Jaceovi Herondaleovi z Města z kostí. Ne příliš, spíš se mi zdá stejně egoistický a namyšlený - na koneci byl ovšem něco jako beránek, takže by se dalo počítat s tím, že to možná ze začátku celé jen hrál... Mno, ale to nevadí. Můj druhý a poslední oblíbenec je "Netopýr ovocný" jménem Abdo. Přišel mi neskutečně roztomilý a navíc by se mi k Fíně hodil víc než Kiggs. Ale chápu tu dvojci, je taková tipická (možná právě to mi na tom vadí).
Získává: 2/2 bodů pro "Postavy"
-Styl psaní: Ich-forma v minulém čase, pro mě to nejideálnější. K tomu žádné podotknutí nemám, často jsem si hledala slova ve slovníčku vzadu a občas jsem přestala dávat pozor a bylo mi jako bych vyjela z kolejí - musela jsem se vracet a najet zpátky. Myslím, že je to dobře rozepsané a mám aspoň základní informace o Fíniném okolí. Popisy jsou doplněné různými hudebními názvy, nebo jak to mám nazvat já, kterým jsem úplně nerozumněla, i když to je spíš můj problém...
3/3 bodů
-Název: Nebudu v tom hledat žádnou vědu, název je přesný a myslím, že v jednoduchosti je krása.
1/1 bodu za název
- Obálka: Obálka je moc krásná, bohužel je sundavací a tak jsem si jí s sebou na MK nebrala... pro jistotu (víme jak to dopadlo minule s knížkou Pád, jejíž obal poté přesně odpovídal názvu knihy). Ovšem, kdybych si měla představovat draky z knihy jako toho na obálce - jak by se, prosím, mohl člověk proměnit jen tak v toto? Možná až moc fantasy :D
5/5 bodů
- Celkově: Kniha pro mě byla oddechovým čtením a jemným zklamáním z jednotvárnosti děje. Ovšem by mě zajímalo jak to bude dál, jestli vůbec nějaké dál bude. Rozhodně si to musím pozjišťovat a kdyžtak dám vědět (nebo dejte vědět vy mě, pokud víte).
To máme celkově 3/5 bodů
__________________________________________
Konečné hodnocení je: 17 bodů z možných 19
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.Circus/ 8

25. srpna 2014 v 10:51 | Ewiline |  Circus
Toto je zatím poslední část, která je přednastavená :) Nakonec myslím, že povídka bude delší, aspoň o něco málo, než jsem původně plánovala, takže můžete očekávat, že jí ještě do konce prázdnin dopíšu a dovkládám :) Případně přednastavím ;)
Doufám, že se vám aspoň trochu líbí, že nejste moc zklamaní, přinejlepším třeba vůbec zklamaní :) :D Ale můžu mít vůbec takové štěstí?? :D O:)


Já, pisálek/ 3

24. srpna 2014 v 13:14 | Ewiline |  Projects (mine and other)


3) (podčást) >>> kniha vs. povídka
- téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
Mno, ani ne. Můj první literární pokud, abych to nazvala jako ten doopravdický, byl Vymítač, povídka vymyšlená před dvěma lety na MK :) Ale neoznačovala jsem to jako "knihu". Byla to prostě "povídka".
- označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
No, teď spíš naopak :D Něco pořád nazývám povídkou, nebo krátkým příběhem, ale už mám i několik díl, ktreé nazývám "moje kniha" :D
- píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
...blog o nich ví, ale s největší pravděpoodbností to čte jen někdo, komu to posílám na email. Ano, mám jich cca 5 -_- :D
- je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
Rozhodně ne! :D Samo, že ano ;)
Poslední dobou přemýšlím i nad e-knihou. Na blogu blogerky Kessi (krkolomné, to říct takhle :D) jsem uviděla, že vydala svou sbírku jako e-knihu. Kdybych věděla, jak se e-knihy platí, hned bych si to koupila :) Někdy to snad udělám :D (kdyby jste si to chtěli najít, najdete to na jejím blogu v menu - http://kessiinin-denicek.blog.cz/)
- jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?
No, to asi ne, i když původní plán byl ano. Moje kniha, když počítám tu první by měla být z budoucnosti, nebo lépe řečeno vymyšleného světa budoucnosti a odehrávala by se v městském státě New Innoncent. Bohužel to mám moc much a malinko by došla trpělivost - zaměřila jsem se na jiné povídky a knihy... Rozhodně to ale chci zkusit napsat. Na nějakém blogu jsem četla v layoutu něco jako Nemůžeš říct, že ti něco nejde, když si to nezkusil. Tak to aspoň zkusím :) :D

Circus/ 7

23. srpna 2014 v 7:31 | Ewiline |  Circus
Možná to nakonec nebude tak zlé... Mohlo by to být lepší, ale také horší :)


2| Lidská Zoo

22. srpna 2014 v 20:34 | Ewiline |  Project about: Half-minute horrors
Nevím, jestlije to to pravé ořechové :D Takhle to vypadá, když píšu moc věcí najednou...


Já, pisálek /2

19. srpna 2014 v 13:03 | Ewiline |  Projects (mine and other)


2) (podčást) >>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku

Circus/ 6

18. srpna 2014 v 15:11 | Ewiline |  Circus

Já, pisálek /1

16. srpna 2014 v 13:03 | Ewiline |  Projects (mine and other)
ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ
1) Moje začátky
Rozepiš se o tom, jak jsi začal/a s psaním.
S psaním jsem začala už nakonci školky - snažila jsem se sešívat a různě slepovat papírové knížečky, do kterých jsem bohuželjen čmárala. Potom jsem psala příběhy na jednu čtvrtku, což jsem tak trochu okoukala od své kamarádky. Ty příběhy na čtvrtku většinou měly nějaký název podobný třpytivým šutrákům tipu: zářící diamant, smaragd, diadém (nebo jak se to jmenuje). Potom jsem přešla do sešitu, kde jsme psaly spolu s kámoškou nějaké příběhy o lidech... Já potom začala psát o nějaké rodině králíčků :D
- co tě k tomu vedlo?
Vedlo mě k tomu jednoduše to, že jsem chtěla něco psát. I když to byly šíleně jednorázové příběhy.
- kolik ti bylo?
Řekněme sedm, když nepočítám školku.
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
Bojovala jsem s nutkáním psát o mluvících a myslících zvířatech :D. Ten první příběh byl o kočičkách, co k nám přijely od tety. Doopravdy k nám přijely a já jsem si usmyslela, že to napíšu. Ale nedostala jsem se moc daleko, jn k tomu, že tam přiletěl holub a řekl mým micinám o tajném setkání koček naší vesnice xD.
- o čem jsi psala?
Jak už jsem řekla o mluvícíh zvířatech. A když jsem shlédla Eragona, napsala jsem jednu větu o zemi Draků... A taky jsem si napsala osnovu o knize jménem Dračí úsvit xD Minule jsem našla tu prázdnou knihu na recepty, kam jsem to psala - ta země se jmonovala Tangalivie.... x'DDD

Circus/ 5

14. srpna 2014 v 18:32 | Ewiline |  Circus
Jak se vám to zatím líbí? :):
Pokud jste tady někdo křesťan, omlouvám se za narážku, je to čistě kvůli té písni, navíc Jamie je něco jako ateista.


Circus/ 4

11. srpna 2014 v 18:03 | Ewiline |  Circus

Já, pisálek by Nem Moriko

10. srpna 2014 v 13:02 | Ewiline |  Projects (mine and other)

Otázky
ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ
1) Moje začátky
rozepiš se o tom, jak jsi začal/a s psaním.
- co tě k tomu vedlo?
- kolik ti bylo?
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
- o čem jsi psala?
2) (podčást) >>> moje první příběhy
- Jak se jmenoval tvůj první sepsaný příběh?
- Dokončil/a jsi ho?
- O čem byl?
- Co tě vedlo k tomu, že jsi ho sepsal/a a nenechal/a jen tak povalovat ve své hlavě?
- Jestli ten příběh ještě máš, vlož sem nějakou ukázku
3) (podčást) >>> kniha vs. povídka
- téměř všichni svým (a někdy i nejenom těm) prvním literárním pokusům říkají "moje kniha" máš/měl(a) jsi to taky tak?
- označujete své příběhy za "knihy" ještě teď, nebo už jste přešli k označení "povídka"?
- píšete kromě blogových povídek i nějaké jiné, nezveřejněné, kterým s nadsázkou (nebo bez ní) říkáte kniha?
- je to dost blbá otázka, jelikož v 90% zní odpověď ano - chtěli byste vydat knihu?
- jestli jsi na předchozí otázku odpověděl/a ANO, o čem by vaše kniha měla být? chtěli by jste nějakou povídku z blogu přepracovat jako knihu?
4) (podčást) >>> fanfikce
- Co si o fanfiction myslíš? Je to pouze příběhy psané někým, kdo nemá dost originality vymyslet něco vlastního či je to odvážný pokus napodobit dokonalost nějaké knihy?
- psal(a)/píšeš nějaké fanfikce? Na co?
- máš nějakou oblíbebou FF, kterou čteš?
5) (podčást) >>> žánr
- Jaký žánr příběhů obvykle píšeš?
- Držíš se striktně jednoho žánru, či žánry střídáš?
- Je nějaký žánr který vysloveně nemáš rád/a?
- Co mísení žánru, děláš to často, že spojíš několik žánrů dohromady?
- Většina lidí píše stejný žánr, který nejraději čte - a poslední dobou je velmi oblíbený dystopický žánr. Napsal/a jsi někdy nějakou dystopii či se k tomu chystáš?
6) (podčást) >>> básně
- A co básně? Napsal/a jsi někdy nějakou?
- Jak jsi se dostal/a k básnění?
- psal/a jsi dřív poezii nebo prózu?
- baví tě více poezie nebo próza?
- porovnej kvalitu své poezie a prózy, co ti jde lépe?
- o čem tvé básně většinou jsou? Zabýváš se pozitivními nebo negativními/depresivními tématy?
ČÁST DRUHÁ
7) (podčást) >>blog
- co tě přivedlo k založení tvého blogu?
- kolik domén kromě Blog.cz jsi už vystřídal/a?
- jak je to dávno od doby, co jsi založila svůj první blog?
- co tě přivedlo k prezentování tvé tvorby na blogu?
- byl tvůj blog už od začátku myšlen jako "povídkový", nebo se původně zabýval něčím jiným?
- Jak jsi přišel/šla na název/adresu svého blogu nebo na svou přezdívku?
8) (podčást) >>> soutěže a publikace
- publikoval/a jsi svou tvorbu někde, kromě blogu?
- vyšel ti někdy článek s básní či povídkou v nějakém časopise (byl to školní časopis, nebo nějaký jiný?) či papírově vydaném sborníku? (nemyslím elektronické sborníky jako například ten z KP!)
- Zůčastnil/a už jsi se nějakých literárních soutěží? Kolika?
- Postoupil/a jsi v nějaké literární soutěži do finálového kola? O čem bylo tvé dílo? Umístil/a jsi se do třetího místa či jsi dokonce vyhrál/a?
9) (podčást) >>> hlášky a postavy
- Jak vymýšlíš jména pro své postavy? Nebo povahu či vzhled?
- Inspiruješ se při vytváření postav sám/sama sebou?
- Jestli jsi na předchozí otázku odpověděl ANO, jak to děláš, aby všechny tvé postavy nebyly stejné?
- Hlášky. Téměř v každé povídce se alespoň nějaká vtipná hláška objeví. Jak vymýšlíš své hlášky?
- inspiruješ se reálnými hláškami ze svého života?

Circus/ 3

9. srpna 2014 v 21:36 | Ewiline |  Circus


Circus/ 2

7. srpna 2014 v 21:19 | Ewiline |  Circus
Nevím, jestli to náhodou není moc uspěchané... snad ne :( :D
Kapitolky jsou krátké, abyste vydržely číst! :D


Circus/ 1

5. srpna 2014 v 6:01 | Ewiline |  Circus1)

Slunce se přehouplo přes obzor a zmizelo se slibem, že se znovu objeví ráno.
Ale ráno může být až moc daleko. Nebo až moc blízko.

Mraky se na obloze kupily více a více, takže mařily všechny naděje na krásnou noc plnou hvězd a vzpomínek. Světla v domech se pomalu rozsvěcela, ale on to nemohl vidět. V jeho pokoji bylo jen jedno malé podlouhlé okno, kterým dopadal sotva proužek namodralého světla z lampy před budovou. Bylo to málo, ale stačilo to.

Pokoj byl zařízený velice lacině a neútulně. Byla tam malá skříňka se třemi šuplíky a jedním vrzajícím dvířkem, kam by se při dobré vůli dali vložit ponožky nebo nějaké jiné oblečení. Byla tam taky postel. Malá a čtvercová potažená hrubým bílým a kousavým prostěradlem s málo vycpaným polštářem a špinavou dekou, které se na okrajích párala do velice zvláštně zamotané pavučiny.

Nad postelí u mléčně bílé, ale popraskané a hrbolaté zdi, visel nakřivo obrázek macešky s prasknutým sklíčkem. V rohu pokoje byl malinký kulatý zamřížovaný otvor, nejspíš ventilace, špinavý od bílé barvy.

Tvar pokoje byl nepravidelný, ale dalo by se soudit, že je to obdélník s jednou celou stěnou z pevné kovové hradby.

Seděl na té zvláštní posteli otočený k malému proužku světla, ve kterém se vznášely stříbřité částečky prachu s posledním paprskem slunce, a jemně si broukal. Ústa se mu otevírala a zavírala, ale nevycházel z nich jediný zvuk.

Když je zavřel, zabroukal. Hlas měl zdrsnělý pláčem a křikem. Přeskakoval mu o celé oktávy nahoru i dolů.

Prudce vytáhl nit z látky až nad rameno. Hned obrátil jehlu zpátky a zanořil jí hluboko do látky ve svém klíně. Bolestivě zasténal, když si propíchl prst. Horká krev mu stékala po štíhlých prstech bývalého klavíristy a navždy se fixovala do vláken látky.

Vytáhl si z prstu zkrvavenu jehlu a pohlédl na svou levou ruku. Blonďaté vlasy mu ve smotaných pramíncích spadaly do tmavých očí a téměř neodlíčeného obličeje, kde si už dávno prorazili cestičky slzy. Pevně stiskl rty a znovu zanořil trhavým až roztřeseným pohybem jehlu do látky.

Udělal dva překřížené stehy a namotal si dlouhou nit na prst. Prudce zatáhl a utrhl ji, přičemž si prořízl kůži.

Sledoval, jak se mu rána pomalu plní krví. Druhou rukou si napnul kůži tak, že krev začala v jemných kapičkách vtékat do čar na jeho ruce. Zvedl hlavu a oči, ve kterých se dříve odrážely hvězdy, se zalili slzami.

" Já a Lili jsme…, spolu navždy zde," hlas se mu třepotal jako motýlí křídla v prudkém větru.

MK...

1. srpna 2014 v 7:07 | Ewiline |  Ewil's Diary
A jede letí se! :)