Circus/ 3

9. srpna 2014 v 21:36 | Ewiline |  Circus
Málem jí podklouzla sandále a tak se Lili mírně připlácla ke skleněným dveřím v chodbě. Za ní se ozval další smích a ona otráveně a také mírně zahanbeně otevřela dveře.

Konečně stála na čerstvém vzduchu. Z plných plic vydechla a dala se po štěrkové cestičce okolo několika stromů na obrovský prostor, kde byl nespočet malých vagónků se stylizovanými kresbami a reklamami cirkusu Encantador.

Od úst jí pomalu začínaly stoupat obláčky. Zachvěla se zimou a založila si ruce na hrudi. Sešla z cesty mezi bludiště vagonů a silnici i všechen ostatní ruch města nechala někde venku.

Zatímco procházela mezi přívěsy, přemýšlela, čeho to vlastně byla svědkem na té chodbě. Jednalo se pravděpodobně o chlapecké sprchy. Lilian se sama pro sebe ušklíbla a vyhnula se světlům, které dopadaly na trávu z oken čtyř přívěsů natočených k sobě.

" Sakra," vydechla a začala konečně hledat čísla.

Ale jak jí už napadlo, mezi vozy nebyl žádný řád…

Zastavila a ohlédla se. Za ní šlo pár lidí.

Nadechla se, že se zeptá, ale postavy se roztrousily do přívěsů a dál po cestách, takže zase zklamaně zavřela pusu.

Dala se znovu do kroku a prohlížela čísla nad dveřmi, ke kterým většinou vedly nějaké pomalované schody se zábradlím.

157. 32. 17. 22. 10. 59… Lili zabočila za roh a málem zakopla o větev stromu. Chytla se zábradlí, které se jí naskytlo jako záchrana před pádem na schody, a pokoušela se postavit. Zasupěla a pohlédla na číslo vozu.

19.

Sladkých 19.

Rozzářeně se naklonila a zaklepala z prvního schodu z šesti na dveře.

Ozval se zvuk, jako když padá na podlahu něco skleněného nebo kovového. Lekla se, ale zůstala stát a ani nedýchala.

Okolo ní byly slyšet hlasy z ostatních přívěsů a cvrčci. Někde v dálce pak také auta a všeobecný hluk města. Ale za dveřmi se nic nedělo… Lili natáhla ruku a hned jí zase prudce stáhla, když se dveře otevřely a v rohu se objevila škvírka. Objevilo se v ní temně modré oko a špatně odmalovaný kousek obličeje s blonďatými vlasy.

Když si všiml, že to zřejmě není někdo, koho čekal, otevřel dveře tak, že mu byla vidět celá hlava a kousek ramene.

Lili s nemohla odtrhnout od jeho pohledu. Ztrácela se v těch tmavých očích, ve kterých se stříbřitě odrážela světla z lamp a ostatních přívěsů. Jeho tvář byla ostře řezaná s vystouplou bradou a mírně propadlými lícními kostmi. Naklonil hlavu trochu dopředu, takže mu oči mizely ve stínu.

Vypadal strašidelně. Jeho obličej nebyl odmalovaný - široká pusa a bílá barva zakrývala hlavní rysy obličeje.

" Co ti udělali?" zeptala se bez rozmyslu. Potřásla hlavou a vztáhla ruku ke dveřím, které se znovu zavřely. Málem.
" Ne, ne! Počkej, špatná… špatná otázka," vydrmolila rychle a ve dveřích s namalovanou růží se zase objevila tvář toho kluka. Téměř neznatelně se usmál a zvědavě, zároveň odměřeně, se na ni díval.

" Já…" zakoktala se a radši odvrátila hlavu stranou a dělala, že něco uslyšela. Otočila se zpátky a všimla si, že se dveře otevřely celé a mladík se opírá o rám dveří s jednou rukou za zády, přičemž tou druhou, na které se houpe stříbrný náramek, drží kliku dveří. Už měl na sobě aspoň bledě modrou košili. Na rukávech špinavou od šmíru a nějaké barvy.

Lili se mu znovu podívala do obličeje a zjistila, že se pořád tváří stejně. A zjistila také, že jí to znervózňuje.

" Já… Principál mi řekl, ať jdu do přívěsu číslo devatenáct," odmlčela se a mladík se zamračil, přičemž se jeho postoj u dveří stáhl trochu víc dovnitř. " Víš, moc se mi líbil ten hudební doprovod… No, a já… Moc ráda si ty skladby najdu a potom je poslouchám znovu a znovu," usmála se při myšlence na Beethovenovi skladby, které poslouchala už jako desetiletá.
" Ty víš, jaké to jsou skladby? Nebo aspoň, kde bych je mohla najít?"

Chvíli se na ni díval a jeho tvář postupně vážněla. Sevřel kliku tak pevně, až se mu odkrvila dlaň a zavřel dveře. Ve stejnou chvíli se objevilo několik kluků, co se mu smáli. A smáli se pořád.

Když si všimli Lilian stojící u jeho dveří zabočili každý ke svému přívěsu s pitomými poznámkami a Lili se konečně dozvěděla, proč se tomu klukovi posmívají.

Má latinské tetování na vnitřní straně paže.

Pohrdavě si odfrkla a zaklepala znovu. Vystoupila o schod výš a zaklepala ještě jednou.

" Jdi pryč," ozval se hlas tlumený dveřmi. Vycítila, že ten kluk stojí přímo za nimi a zaklepala znovu.

" To mi jako zabouchneš přímo před nosem?!" Lili se cítila naštvaná a taky smutná. " Už odešli."

" Ale ty ne," ozvalo se šeptem a poté ticho rozčísla hlasitá rána, jako když se někdo snaží roztřískat dveře.

Lilian vyjekla a seskočila ze schůdků. Nevěřícně zírala na dveře od přívěsu a na tlumené světlo, které vycházelo z okna.

Viděla v něm postavu toho klauna, jak se nad něčím sklání u protější stěny. Vyhrnul si rukáv a začal si na odhalené zápěstí lít nějakou tekutinu z láhve.

Lili se otočila a odkráčela. Ten kluk má zřejmě nějaký problém.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nats Nats | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 0:53 | Reagovat

Skvělá kapitola :) Moc se těším na další a hlavně až se něco dozvím o tom klukovi z přívěsu :D A ještě k povídkám: čtu jsem Divokou a je to úžasný :) A taky Podezření(Suspicion) ta je taky super :) Jen se mi to dost zamotalo a chtělo by to další kapi na vysvětlení :D Opravdu píšeš nádherně :))

2 Jany Jany | Web | 10. srpna 2014 v 11:53 | Reagovat

Povedený. Už se těším na další kapitolu!! :) Jinak bych ti chtěla oznámit, že dočasně pozastavuji svůj blog. :) Více se dozvíš u mě na blogu.

3 Anůše Anůše | Web | 10. srpna 2014 v 12:10 | Reagovat

Báječný. Já už ani nevím co dodat :D

4 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 20:26 | Reagovat

'Ten kluk má zřejmě nějaký problém' ohohó on má sakra problém :D Většího psychouše svět nespatřil xD A to se jako smáli tomu, že má latinské tetování? :D Jééj ach ta mládež -_- Tuhle povídku jsem si strašně oblíbila, vůbec to není divné, jak jsi tvrdila :)) Lili je můj oblíbený typ hlavní hrdinky - Svérázná a nerada se nechá odbýt x33 Kapitolka k sežrání :3

5 Hermi Hermi | Web | 18. srpna 2014 v 15:28 | Reagovat

Začíná to být pěkně děsivé! Senzace!

6 Kikča Kikča | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 9:49 | Reagovat

Bože! To je dokonalé! Vážně moc krásné!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama