Circus/ 6

18. srpna 2014 v 15:11 | Ewiline |  Circus


" Nemáš chuť na zmrzlinu?" zeptala se Tara. " Já teda jo."

Vyšly ven z červenobílého stanu a rozhlíželi se po stáncích. Všude bylo plno lidí, klauni vyšli ven spolu s nimi a před plakáty se fotili s malými dětmi v náručích. Bylo to celkem roztomilé.

Na několika stáncích se prodávala cukrová vata a Lili se začaly sbíhat sliny na modrý kopec cukrové vaty. Ne, nemůže se takhle cpát. " Zmrzlina je fajn," odvětila a nechala se svou krátkovlasou kamarádkou táhnout přes polovinu stánků k obchůdku se zmrzlinou.

Tara měla na sobě stylový baret a lehký šátek na krku. Nehty jí zdobily malý motýlci stejně jako bílé tílko, na kterém byl potisk indianského obličeje rozplývajícího se v hejnu barevných křídel. Na hubených rukou měla nespočet gumových náramků, které k jejímu vzhledu příliš neseděly, ale to by prostě nebyla ona.

" Já si dám… citronovou a ananasovou," řekla usmívající se starší ženě nad svou hlavou. " Co ty Lil?"

" Hm," Lilian si prohlížela různé příchutě a nenapadalo jí nic. Byla nervózní ze setkání s Jamiem… A najednou jí napadl nápad, že mu koupí zmrzlinu taky. Ale-. Jakou má rád?

" Já bych si dala dvě kávové," řekla rozhodně, i když si nebyla jistá.

Tara na svou kamarádku se zájmem pohlédla čokoládovýma očima a nakonec se usmála. " To už i víš, jakou má nejradši?"

" Ne," zašklebila se na ní Lili a podala zmrzlinačce peníze výměnou za dvě zmrzliny. " Tipuju kávovou, protože pije kávu a navíc je taková neutrální chuť."

" Dobrá volba," usmála se na ní Tara a naznačila, že půjde opačným směrem. " Asi půjdu najít někoho, koho znám, abych ti nedělala křena-"

" Křena můžeš přece dělat, jen když je to rande," ohradila se Lili.

" Samozřejmě, ale abych vám tam nějak nepřekážela," Tara se teatrálně usmála a údivně nadechla.

" Jasně,"zašklebila se Lili a otočila se směrem ke stanu. Připadalo jí, že se zmrzlina začíná roztékat a proto aspoň té své slízla kapičky, které jí cestovaly k ruce. Naopak ta Jamieho se zdála pořád vcelku.

Málem do ní někdo vrazil, ale stihla se uhnout a vyrovnat váhu i se zmrzlinami. Úspěšně proklouzla za fotícím párem a skupinou u stánku s plyšovými tygry a vešla do tmy amfíku.

Na dolním pódiu svítilo tlumené světlo a ona rozpoznala nějaké dva klauny u klece, do které neviděla.

Najednou se chtěla svému nápadu se zmrzlinou zasmát a hodit jí do koše, okolo kterého právě prošla.

Jeden klaun se otočil a sundal si paruku, přičemž odhalil svou hřívu plavých vlasů a Lili poznala, že se jedná o Jamieho a nějakého jiného klauna. Myslela si, že se mu všichni posmívají, tenhle ale působil jako… kámoš.

" Ahoj Lilian," usmál se James a šel jí naproti.

Lili už se neudržela a spustila: " Napadlo mě, že by sis dal zmrzlinu, ale že tu budete dva, to jsem nedomyslela," rozpačitě se usmála a podala Jamiemu mírně rozteklou kávovou zmrzlinu.

" Páni, děkuju," Jamie zamrkal tak překvapeně, až se trochu zarazila. " jaks věděla, že mám rád kávovou?"

" Tipla jsem si," odpověděla popravdě a nechala se za paži vytáhnout na jeviště.

" Tohle je Holder," kývl Jamie na druhého klauna s parukou.

Oba na sobě měli téměř stejné oblečení - široké kalhoty na kšandách a puntíkaté košile s vycpanými břichy. Působilo to směšně, když byly vidět jejich pravé obrysy postav.

" Ahoj," usmál se Holder zpod klobouku a jeho namalovaná pusa se tím pádem roztáhla ještě víc.

Lili se zasmála a kývla. Šťastná, že už jí zmrzlina nestéká po ruce, slízla kapičky z okraje kornoutu.

" Jestli máš na zmrzlinu chuť, klidně ti jí ještě dojdu koupit," nadhodila směrem k Holderovi a ukázala ke schodům směrem ven.

" Ale prosím tě, já už jich dneska měl," chlapec si vesele poplácal své objemné břicho a rozesmál se. " Už to zvládneš, Jamesi, já si to musím jít sundat," kývl směrem k Lili, " Moc rád jsem tě poznal, Lilian."

Lili se stihla jen usmát a Holder už byl pryč.

Teprve teď zaměřila svou pozornost na klec a polekaně zamrkala. Jamie stojící vedle ní si toho všiml, a když požitkářsky mlaskl nad zmrzlinou, usmál se. " To je Tlapka a Denver," ukázal na každé zvíře zvlášť. " Naši černí tygři."

" Páni," Lili jen ohromeně zírala na tygry neschopná pohybu. Takhle zblízka je viděla snad jen jednou v Zoo.

Jamie přešel k jedné straně klece a Lili si všimla, že je klec rozdělená na dvě a každý tygr je ve svém vlastním odděleném prostředí. Zatáhl za páčku a zmáčkl zámek, takže se automaticky otevřely přední dveře Denverova kousku klece. Tygr se zvedl a pomalým, líným krokem zamířil k Lili, ve které hrklo.

Vyjekla a podívala se na smějícího se Jamese. " Jen se ho neboj," mávl rukou. " Když mu dáš líznout, tak tě nesežere."

Lili zatřepala hlavou a pomalu natáhl ruku k tygrovi. " A smí to vůbec jíst?" podívala se na Jamieho a zaječela, když tygr chňapl po zmrzlině a ukousl ji celou. Úlekem zbytek upustila na zem a vystrašeně ucouvla směrem k Jamesovi. Ten se držel, aby se nesmál a zezadu k ní přišel.

" Vadí, nevadí. Možná je to míň závadné, než jejich normální strava," natáhl k ní ruku se zmrzlinou. " Jestli ti nevadí, že už jsem jí začal jíst, můžeš si kousek sníst taky."

Lili vzala do ruky kornoutek, který James stál ještě držel v ruce a ukousla mu kus oplatky.

" Dík," zahuhlala a zasmála se.

Jamie jí pobaveně pozoroval a nespouštěl z ní své lesklé tmavé oči. Hvízdl a tygr se lenivě přesunul k němu.

" Natáhni k němu ruku," řekl a přátelsky pohladil Denvera po hlavě. Tlapka ve své kleci podrážděně zavrčela.

" To je dobrý," Lili si olízla ret a schovala ruce za zády.

" No tak," Jamie se usmál a natáhl k ní svou ruku. Lili se omráčeně usmála nad jeho pohledem a vložila svou ruku do jeho dlaně. Ten dotyk jí po těle rozlil teplo, jakoby se najednou zmítala v horečce. Ale nebylo to nepříjemné. Bylo to přímo úžasné.

Jamie si stoupl vedle ní a natáhl její ruku směrem k Denverovi. Už se ho skoro dotkla, když ucukla rukou a vyjekla: " Ne! Já se bojím!"

" Ale no tak. Je to prostě velký pes," odložil kornout na klec a vzal jí opatrně okolo pasu. Lili si pomyslela, že pokud se jí ještě jednou dotkne, asi omdlí. " Tak zavři oči."

" Fajn," Lili zavřela oči a James jí znovu vzal za ruku a pomalu jí natáhnul až k Denverovi. Vydal zvláštní zvuk, podobný zamlaskání a Lili ucítila na konečcích prstů něco studeného. Otevřela oči a všimla si, že se dotýká rozevřené tlamy, konkrétně Denverových vyceněných zubů. Znovu v ní hrklo, ale nepohnula se a nechala Jamese, aby její ruku přesunul na Denverovu sametovou hlavu.

Tygr se na ni díval s lhostejností ve žlutých očích, ale když se ho dotkla, naklonil hlavu blíž a zamručel.

" To je úžasné," Lili vyvalila oči, když se jí tygr otřel o bok a natočil se k ní zády, aby ho mohla pohladit po hřbetě. " Já myslela, že mě sežere."

" To bych ho nepustil," ozval se jí Jamie vedle ucha a hodil tygrovi zbytek zmrzliny do klece.

" Děkuju," ustoupila od něj, když svěsil ruce a usmála se.

" Asi teď budu muset jít cvičit sobotní akrobatické vystoupení," smutně se usmál a s očekáváním se na ni zadíval.

" Co budeš dělat?" zeptala se se zájmem a následovala ho, když se otočil, aby Denvera zahnal zpátky do klece.

" Standartní přemety ve výšce spolu s Holderem a Desireé, tou jezdkyní na koních," bezbarvě se usmál a stáhl za tygrem dveře.

" Páni, tak to musím přijít," vesele se usmála a zarazila se. Nechová se moc vlezle?

" To budu rád," zadíval se na ní s tím szvláštním pohledem v očích a náznakem úsměvu. " Co takhle si dát ještě zítra jeden…," hledal patřičné slovo.

" Sraz?" navrhla Lili a znovu se usmála.

" Ano," kývl Jamie a naštvaně si odhodil z obličeje vlasy dozadu.

" Moc ráda," odvětila.

" Ukážu ti, kam rád chodím," oznámil a pozadu, aby na ni pořád viděl, přešel ke kleci.

Lili zapřemýšlela, jak má říct svou otázku a tak bylo chvilku ticho, přerušované jen Vrzáním koleček, jak se James snažil nahodit kolečka klece do provozu.

" Jak vlastně vypadáš bez té klaunovské masky?" zeptala se a natáhla přitom ruku do klece k Denverovi, který jí mlsně olízal prsty od zmrzliny.

" Chtěla bys to vědět?" zadíval se na ní upřeným pohledem, až se Lili radši zadívala znovu do žlutých očí tygra. Pohladila ho po hlavě a odpověděla: " Samozřejmě, že ano."

" Popravdě ani já sám nevím," pokývl hlavou a usmál se, přičemž se mu namalovaná pusa roztáhla od ucha k uchu. " Pořád se líčím, každou chvíli je nějaké vystoupení nebo pochod. Navíc když nevím, jak vypadám, nemusím se bát, že vypadám strašně."

S těmi slovy popojel dozadu k oponě a jedním stiskem tlačítka na futrech ji odhrnul. Na rozloučenou se usmál a zabočil s klecí směrem ke zvířecím výběhům.

Lili mu úsměv opětovala a otřela si oslintanou ruku do kapesníku. 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hermi Hermi | Web | 18. srpna 2014 v 16:06 | Reagovat

Další, další, další, další, další!!! To je tak senzační! Úžasný! [:tired:]

2 Iva* Iva* | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 18:30 | Reagovat

Tým, že si príbeh podelila na takto kratučké kapitolky, sa to naozaj perfektne číta ;-)asi prehodnotím moje rozhodnutie natrepať do každej kapitoly toľko znakov, koľko len blog dovoluje :-D
Príbeh je nádherný. Pôsobí na mňa akoby mal niekoľko rôznych tvárí. Zdal sa nežný a zábavný a pritom aj temný, akoby niečo skrýval, tak ako Jamie pod tou svojou maskou klauna. Najmä zo začiatku mi prišiel poriadne tajomný, Jamie, to väzenie, tetovanie, som zvedavá, čo sa z toho "vyklube" aj keď myslím, že je do Lily beznádejne zamilovaný :D No a ano, Lilien...to jediné, čo mi na príbehu trochu nesedí je Lilina úloha v cirkuse. Od počiatku tohto diela som nadobudla dojem, že ona tam tiež vystupuje, no potom sa mi zdá čudné, prečo sa tak bála tých tigrov, hoci úplne chápem, prečo si túto scénu zakomponovala do príbehu. Také malé spoznávanie a nadobúdanie dôvery, svojim spôsobom to bolo nádherné, trošičku mi to tam nesedí, ale tak, to už je môj názor. Dúfam, že príde aj kapitola, kde sa dočkám Lillinho vystúpenia, rada by som totiž vedela, čo tam robí a rada by som čítala o tom aká je okúzlujúca a ako priťahuje pohľady napätých divákov ;-)  :-D Teším sa na pokračovanie, veľa zdaru :-)

3 Zoe Haak Zoe Haak | 18. srpna 2014 v 19:36 | Reagovat

Perfect! Další skvělá kapitoly,  jak to jen děláš? :-D

4 Nats Nats | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 21:25 | Reagovat

Další ůžasná kapitola :D :) čte se to perfektně a šíleně jsem se do toho příběhu zamilovala ikdyž je to nejspíš začátek :D :)

5 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 21:52 | Reagovat

To bylo úplně jako ty kluci, co učí hrát holky golf a stoupnou si k nim zezadu, drží jim boky a tiše je povzbuzují xD Takové klišé mě však nikdy neomrzí :D ♥ a ten konec je dost cool "Navíc když nevím, jak vypadám, nemusím se bát, že vypadám strašně." To by si měl zapsat xD ♥ Lovin' it ♥ (Zase nějak moc srdíček xD ♥ ♥ ♥)

6 Kikča Kikča | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 10:14 | Reagovat

Chci honem další!!!
HNED!!!!!!!

7 Kateríína Kateríína | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 9:14 | Reagovat

super!!

8 Efi Efi | Web | 21. srpna 2014 v 15:02 | Reagovat

Tak jsem se k tomu konečně dostala. Je to úžasné! Na psaní máš obrovský talent. Nemohu se dočkat další kapitoly!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama