Září 2014

RC: Hunger hames, Vražedná pomsta

30. září 2014 v 18:20 | Ewiline |  Recenze
HUNGER GAMES – Vražedná pomsta

Recenze může opahovat spoilery!
Autor: Suzanne Collins
Žánr: Sci-fi, akční, YA
Počet stran: 328
Nakladatelství: Fragment
Díl: 2.
Anotace: Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.
Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?
Můj názor:
-Příběh *alias* Děj: V tomto díle se toho odehraje poměrně hodně... Jelikož jsem četla oba dva díly v rychlém sledu, rozlišuju jedno od druhého poslední stránkou v této knize.
Katniss, Peeta a Haymitch se budou muset znovu vrátit do arény. Docela mě upoutává velké množství potencionálních spojenců a toho, jak se k sobě všichni mají. Moc jsem si stihla oblíbit Cinnu a tak to, co se mu stalo než Katniss vjela do arény hodně poškodilo mou psychiku, i když samozřejmě jen naokamžik. Také mě překvapil Finnick jako spojenec. Toho jsem si též oblíbila ale naprsto vůbec jsem nechápala jeho vztah s tou stařenkou jménem Mags. Fascinoval mě chod arény i to, jak museli všichni utíkat a konečný Diodův plán usmažit moře, nebo jak by se to dalo říct. Johannu, dalšího spojence, jsem ale moc ráda neměla už od začátku.
Z hlediska děje proto musím říct, že se mi to moc líbilo, i když se mi to někde zdálo až moc uspěchané.
-Postavy: Jsem asi jedna z mála kdo je Team Hurikán a ne Peeta. Mám Peetu ráda, jasně, je to super chlapec s chlebem, ale Hurikán si prostě získal mé sympatie víc, než on. U Katniss se trochu pozastavím, jako postava mi přijde neskutečně originální - pokaždé, když se něco stane, jako třeba když oznámili, že do arény půjdou bývalý splátci, je Katniss nějak zvláštně oslepená a udělá něco, jako v tomto případě, že uteče a potom si uvědomí, že Peeta už přišel k haymitchovi, aby se domluvil, že se pokusí zachránit ji (zatímco ona si zalezla a litovala se). Ona si to přizná, chvíli se možná stydí ale jde to dál. Nevím jak jinak to nazvat, než originalitou.
Ostatní splátci a postaví se mi také zamlouvají, kromě Johanny, ale bez ní by to nebylo ono.
-Styl psaní: Znovu ich-forma v přítomném čase - pořád si na čtení tohoto styluu zvykám, ale už to není takový problém. Nevidím nic, co by se na tom dalo vytknout.
- Obálka: Obálka se mi líbí nejmíň z těch všech. je sice krásně zpracovaná, ale pro brejlovce jako já, kterým červená splývá je to zdálky červená skrna. Reprodrozd ale nneí tak špatně vyvedený, nebude to velké minus.
___________________________________________
- Celkově: To máme 18/19 bodů
Pardon, dneska moc nestíhám, zítra píšeme dvě velké písemky...
Druhá recenze se objeví zítra ;)


Už by to chtělo článek

12. září 2014 v 21:25 | Ewiline |  Ewil's Diary

Tahle písnička jen tak pro zajímavost - je pěkně střelená ale momentálně ji celkem poslouchám :D

Už hodně dlouho tu nebyl žádný článek... Mno, na prázdninové poměry jsem už celý týden nic nepřidala a vás pravděpodbně přestalo bavit sem chodit a nic nevidět. Nebo aspoň nic nového. Celý týden jsem byla v jednom kole, už zase. Moc se omlouvám, že jsem nekomentovala, a ani nekomentuju... Pokusím se okomentovat všechny své affs. Snad... je zajímavé, že jsem vždycky chtěla být ta adminka, co vlastní blog, kam chodí spousta lidí. Myslím, že mám takový blog, lepší, než jsem si kdy mohla přát, ale nestíhám. Vůbec nic.
Když jsem vyšla z osmičky, tak jsem přes prázdniny automaticky úplně všechno zapomněla. Musím se teď hodně učit, nebo se o to alespoň snažit. Ještě mi zbývají dočíst dva recenzáky - HG 2 a 3. A potom taky Kostičas, který mám vedle postele už hodně dlouho. Taky cvičit klavír - dyž jsem uviděla ty noty ještě hodinun trvalo, než jsem přestala ježit vlasy :D Bože, tenhle rok bude děsný!!
Můžete očekávat pravidelně jeden týden X jeden článek - v pátek. Buď Hause nebo jakýkoli projekt z té řady, do které jsem zapojena :)

Vím, že tady skuhrám, jak to mám těžké, ale nejsem studijní tip. Ne moc - ale určitě to máte taky hrozné, třeba jste už na střední a doháníte toho ještě víc než já. Potom teda držím palce :) Snad chápete, jak to mám. Až bude víc času, určitě udělám víc a víc článků, spolu s cirkusem :)
Prokletí sirény (křest)

2. září 2014 v 16:38 | Ewiline |  Recenze
Ahoj lidi :D Momentálně jsem v jednom kole kvůli škole (rým, šprým xD :D) a i když to nevypadá mám všechny možné nálady kromě optimistické -_- :D napíšu článek v pátek ;). A už toho nechám! :D Na mail mi přišlo pár (dvě) akcí, takže vás budu informovat. Aby tady taky něco bylo! :) Mám Burdovou celkem ráda, na tuto knihu jsem upřímně zvědavá...Asi se mi nepodaří přijít na křest, ale rozhodně se chci po této knize podívat. S knížkami této autorky jsem začínala a myslím, že bude dobré i pokračovat. SP mě moc nenadchl, třeba se mi tohle bude líbit víc :3