Květen 2016

Typologie lidí ze zmrzlinového stánku I.

20. května 2016 v 22:26 | Ewiline |  Princess Diary
Po dočtení Doriana Graye a následném zhlédnutí naprosto dokonale sedícího filmu, který absolutně vůbec neponičil původní krásu této knihy, jsem se zničehonic rozhodla, a možná i trochu donutila, něco napsat.

Nechápejte to špatně, já vlastně miluji psaní. Ale píšu si jen ve své hlavě. Zní to krásně a nemusím to formulovat na papír. Ovšem, když to chci zformulovat, nejde to. Což není vyloženě nejlepší kombinace, pokud někdy chcete něco napsat.
Přesto zbožňuji, když čtu knížku a poté ještě chvíli přemýšlím v jazyku, kterým je napsána.

Ta žena na úvodním obrázku, je trochu děsivá.

Nicméně, dnes jsem byla podruhé na brigádě v Ledovém království. Vydávala jsem kopečkovou zmrzlinu.
Bože.
Tu práci zbožňuji a to ani nevím, kolik za to vlastně dostávám. Svým způsobem si ale nemůžu stěžovat, protože mám brigádu a každé peníze se hodí, ale to není vyloženě perspektiva, ze které na to hledím. Spíše by se dalo říct, že mě to prostě baví a mám z toho dobrý pocit. Pracují tam samé ženské a všechny jsou v pohodě. Jedna paní je ode mě z Moře, bydlí jen kousek od Rovnodennosti, mám takový pocit. Tahle paní je moc milá a vlastně mi tuto brigádu sehnala, ale chvilkami mě ovládají předsudky a myslím si, že je na mě naštvaná, či co. Paní od nádobí mám asi nejradši, pokaždé poděkuje když odnáším talířky a když místo ní utřu stoly venku. Potom je tam Jmenovkyně, blonďatá menší žena, která je v mnohém možná až příliš podobná mně. Právě proto mi možná přijde, že ode mě má takový podivný odstup. Ale alespoň mě pozdraví, stejně jako ta poslední Krump, žena která je přesný opak Jmenovkyně, je snědá, má sytě černé, pravděpodobně obarvené vlasy a oči silně obtažené kajalovou tužkou - ta je také schopná mě pozdravit, ale jinak se moc nesocializuje.
Ale co můžu čekat druhý den, že.

Všimla jsem si lidí podobných bratrovi Garoua - Strejdy. Jsou většinou trochu do plešata, střední až menší postavy, mají rovné zuby a většinou jsou celkem pěkně oblečení (např. normální džínska a kalhoty), jsou to srandisté, mají rády děti a zřetelně mluví, dokáží přestát chyby nebo delší nabírání do naběračky, což se dá říct o málo kom. Jsou to asi nejvíc v pohodě lidé, co opětují úsměv.

Dnes se ale stala naprosto nádherná věc. Takových nádherných věcí mám v životě zatím hodně málo a proto jsou tolik cenné, kvůli jejich pomíjivosti.
Dovnitř vešel jakýsi starší pán a za ním mladík pravděpodobně mého věku s krosnou na zádech. Podobal se Dvojčatům z druhé Klece na mém Novém Mraveništi. Už si ho vlastně ani přesně nevybavuju, a to se to stalo pár hodin zpátky. Rozhlédl se po pultech a když jeho pohled míjel mě, usmála jsem se, vrátil se na mě očima a taky se usmál. (Haha, moje scénická poznámka v hlavě: ten úsměv musel vypadat jako bych ho chtěla stáhnout z kůže, protože tak se prý většinou usmívám). Naklonil se ke svému, hrm, dědovi a mohla bych přísahat, že v tu chvíli řekl, že si chce dát zmrzlinu. (V mé hlavě se objevila mluvící ruka: "BLablabla, jasně, jasně. Radši si umej pult a srovnej prachy.") Ale světe div se, on si opravdu šel pro zmrzlinu. Když na mě poprvý promluvil tak ve mě trochu hrklo. Nervózne jsem se usmála ale kupodivu jsem nekoktala a celkem obstojně jsem mu tu zmrzllinu podala. Potom jsme se na sebe usmáli ještě dvakrát, protože stál s dědou ve frontě na nějaký zákusek vedle ještě docela dlouho, ale potom jsem musela jít doplnit flašky s vodou kousek od toho normálního místa, kde jsem stála. Kontrolovala jsem si dveře, kdyby někdo šel, abych se zase vrátila a v tu chvíli jsem ho viděla odcházet a znovu jsme se usmáli. (Další scénickou poznámkou bylo, že to určitě vypadalo, jako bych ho vyhlížela a že jsem musela vypadat jako opilá žirafa se zakrouceným krkem).
Ale úsměv mi přesto vydžel dobrou další půl hodinu. Ale protože jsem ho ještě nikdy neviděla, pochybuju, že je odněkud poblíž..

Jinak Višeň a Popelka s Lasturou dneska šli pařit a kupodivu jsem naprosto nezávistivá a lhostejná (v účasti). Nemám peníze a už mám lístky na Bernarda, na vystoupení Pušky v divadle a ještě na Alenku, potom chci ještě na nové Xmeny, ale to mi asi nevyjde... a Sněhurka mi dala peníze na pěknou šeříkovou voňavku. Původně jsem chtěla nějakou svěží vanilku, ale aby byla svěží a ne těžká jako nějaká vůně do auta, musela bych jí někde doopravdy najít, což tady asi nebude, a potom za ní zaplatit ten majlant. Tak radši šeřík, holt na mě bude další část lidstva ještě víc alergická.
Višeň začíná mít hodně nápadů ohledně Popelčiny oslavy a já si vždycky jen pomyslím, kam se sereš, tohle je moje parketa. Ale zároveň oceňuji ten entusiasmus a s potěšením říkám ne na ty mainstream dárky, co navrhuje. Ale nejdřív potřebuju mluvit s Rovnodenností, což podniknu hned zítra.
Stejně jako rozhovor s Yu-no. Tydlidům a Fiona s ní mají problémy v Mraveništi, chudák, jak je nejstarší dítě a asi necítí tolik lásky, což jsem společně se svou učitelkou ZSV vypozorovala, prostě má tendenci zviditelňovat se... Můžu pro její chování prý hodně udělat tím, že se jí budu věnovat tak, aby se mi vyzpovídala. Myslím, že to je hodně dobrý nápad, navíc Popelka bude na brigádě a vrátí se pozdě, takže mi to s ní neubere žádný čas.

Snad se vám bude chtít číst tahle dlouhá volovina.
Moc lákavě to totiž nepůsobí.